Дискусія "Простори взаємодії". Частина І

20 вересня у CSM відбулася дискусія "Простори взаємодії", присвячена обговоренню ролі й формату мистецьких проектів у публічних і неконвенційних просторах.

Перша частина дискусії мала назву "ПОШУК-2012: проекти в Інших просторах". Протягом 2012 року CSM запрошував художників і художниць до реалізації проектів у публічних і неконвенційних просторах. Первинна ідея "виходу з білого кубу", відмова від формату "готового" для показу в різних просторах проекту мала дати максимальну свободу автор(к)ам проектів у дослідженні таких просторів. Завданням інституції була не презентація готових проектів і "програмне заповнення", а радше роль "партнера" художників і художниць у дослідженні просторів. Ми погодилися на те, що проекти будуть лабораторними. Кількість аудиторії та спектакулярність не були пріоритетними. 

Якими ж є стратегії взаємодії з простором та аудиторією, якими є способи мистецького означення місця? Як можна розглядати питання "відповідального втручання" і як реагувати на ігнорування смаку й інтересів аудиторії?

Модераторки: Юлія Ваганова, Людмила Скринникова.

Серед учасників та учасниць дискусії: Вова Воротньов, "Група Предметів", група МММ, Алевтина Кахідзе, Анатолій Бєлов, Олексій Салманов, Юлія Костерєва, Юрій Кручак, Олександр Володарський, Ілля Гладштейн, Анна Хвиль, Андрій Мовчан та інші.

Останні відео