Лекція "Постколоніалізм, пам'ять, ностальгія"

26 квітня у PinchukArtCentre відбулася лекція Надії Чушак "Пост-колоніалізм, пам'ять, ностальгія". Навіщо громадянкам та громадянам України пам’ятати про злочини Бельгії у її колоніях? У постколоніальний період політика та практики пам’яті зазнали суттєвих трансформацій, завдяки яким наше ставлення до минулого має потенціал стати більш відкритим та демократичним. Лекція "Пост-колоніалізм, пам'ять, ностальгія" пропонує короткий огляд теоретичних дебатів про природу цих змін, а також ілюструє їх мистецькими та активістськими проектами, які допомагають артикулювати пам’ять про зумисне забуті сторінки колоніального минулого. Також у лекції йдеться про суперечливе явище ностальгії за колоніальним періодом.

Надія Чушак - дослідниця політики пам'яті, ностальгії, колишньої Югославії, постсоціалізму та молодіжних протестних рухів. Подія відбулася в рамках курсу лекцій PinchukArtCentre "Постколоніальна теорія і деколоніальна практика", який триває в рамках першої у Східній Європі персональної виставки бельгійського художника Яна Фабра, присвяченій колоніальному минулому Бельгії.

Програма лекцій, розроблена освітнім департаментом арт-центру спільно із запрошеними лекторами-експертами, знайомить із історичним і теоретичним контекстами зв'язків постколоніальної теорії та деколоніальної практики, а також демонструє, як колоніальна спадщина проявляється в культурі, літературі, історії, психоаналізі, фемінізмі, марксизмі та ін.

Останні відео