"86" у Славутичі - фестиваль кіно та урбаністики

Screen-Shot-2014-03-12-at-12.21.32-PM 24-27 квітня 2014 року у місті Славутич, що біля Чорнобиля, відбудеться Перший міжнародний фестиваль кіно та урбаністики “86”. Фестиваль присвячений актуальним проблемам сучасних міст, альтернативній енергетиці та екології. Програма “86” складається з трьох частин: кіно, театр та дискусії менеджерів культури, активістів, екологів та урбаністів.

24 квітня представники локальних культурних ініціатив з малих пострадянських міст представлять свій досвід на дискусійній платформі “Економіка культури малих міст”. Паралельно з ними мери та представники влади з міст-супутників атомних електростанцій обговорюватимуть “Сталий енергетичний розвиток українських міст” на одноіменній секції.

25 квітня у Славутич завітає оскарівський номінант Роберт Стоун із новим документальним фільмом “Обіцянка Пандори”. Фільм, що знімався на Чорнобильскій АЕС, японській Хірошімі та радіоактивних пляжах Бразилії, пропонує несподіваний і провокативний погляд на атомну енергетику. Світова прем’єра “Обіцянки Пандори” відбулася на кінофестивалі Sundance у США, після чого фільм показували інші міжнародні кінофестивалі. Українська прем’єра нової стрічки Стоуна, що відбудеться у Славутичі, приурочена до 28-ї річниці вибуху на Чорнобильській АЕС.

26-27 квітня на славутичан та гостей фестивалю чекає серія яскравих документальних фільмів 2013-2014 року, що досі не демонструвались в Україні. У програмі кінофестивалю також спеціальна підбірка короткометражних фільмів про Чорнобиль, архівне відео про будівництва Славутича та спеціальна програма урбаністичних короткометражок. Крім цього у рамках фестивалю “86” відбудеться унікальна постановка документальної вистави “Внутрішній Славутич”. Вистава створена на основі антропологічних досліджень славутицьких помешкань та інтерв’ю з мешканцями міста.

Організатори фестивалю - Надія Парфан, Ілля Гладштейн, Ігор Тищенко, Валерія Гуєвська. Детальніше про концепцію проекту, програму та логістику - на сайті фестивалю. 

За матеріалами: Фестиваль 86