Новий міністр культури

© Тетяна Давиденкоkopyya-kopyya-2012-01-12-15-barykaddsc0288 27 лютого 2014 року Верховна Рада затвердила новий склад Кабінету Міністрів на чолі з прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком. Міністром культури призначено Євгена Нищука – 41-річного актора театру та кіно, заслуженого артиста України. За його кандидатуру проголосував 331 народний депутат. Свого часу Нищук знімався у фільмах Олега Бійми "Острів любові", Олеся Янчука “Залізна сотня”, а також у рекламі шампуню від лупи.

Євген Нищук народився у 1972 році в Івано-Франківську. Закінчив акторський факультет Київського театрального інституту імені Карпенка-Карого. Актор Київської академічної майстерні театрального мистецтва "Сузір'я". 

Під час Помаранчевої революції 2004 року був ведучим на головній сцені Майдану. З тих пір зажив слави “голосу революції”, “обличчя революції”, “ведучого сцени свободи”. Під час мирного протесту з листопада 2013 року Євген Нищук знову виконував роль ведучого на ЄвроМайдані у періоди затишшя, а також залишався на сцені під час найзапекліших боїв.

Напередодні призначення Нищука представники культурної спільноти розробили низку критеріїв, яким повинен відповідати майбутній міністр культури. Свої підписи під офіційним зверненням до Верховної Ради та майбутнього чиновника поставило понад 1000 осіб. Ініціативу професійної спільноти було проігноровано владою, хоча новопризначений Євген Нищук відповідав лише одному з визначених критеріїв - відсутність досвіду в попередніх урядах.

28 лютого 2014 року на першій зустрічі з новим міністром культури Нищуком представники Асамблеї культурних діячів висунули низку вимог до нього. Зокрема, йдеться про вимогу реформ у сфері культурної політики, люстрацію як принцип кадрової політики, аудит і системний аналіз попередньої діяльності Міністерства культури; публічну звітність за всі фінансові операції, що здійснює Міністерство культури; принципову відмову від обслуговування культурою будь-якої політичної ідеології. 

За матеріалами: сторінка Асамблеї діячів культури.