Порушення трудових прав на Московській бієнале
© Andrea Callard
- 17 лютого 2014
- 953
“Соціальна та економічна нерівність, що панує в культурних інституціях, як частина нерівності російського суспільства – ось, що проголошує четвертий раз поспіль Московська міжнародна бієнале молодого мистецтва», - йдеться у петиції, розміщеній на сайті “АртЛікс”. На думку авторів відозви, молоді художники, що прагнуть реалізувати свій проект і отримати виставковий майданчик у Москві, на практиці отримують мізерний бюджет на виконання робіт, цілодобове чергування на монтажі, відсутність необхідних матеріалів та труднощі в комунікації з організаторами. Багатохто оплачує створення робіт, монтаж і транспортні витрати власним коштом.
У колективній петиції також наголошено на тому, що свою промову “У мене є мрія” (яку куратор Девід Елліот обрав темою бієнале) Мартін Лютер Кінг виголосив під час Маршу за робочі місця та свободу. Збір підписів під петицією на “АртЛікс” триває. На початку березня 2014 року вона буде надіслана організаторам і куратору ІV Московської міжнародної бієнале.
За матеріалами: COLTA


