Liz Pugh: Scouting for opportunities
VIRA BALDYNIUK talked to producer and co-founder of Walk The Plank Liz Pugh about her point of vew on Ukrainian art sphere.
An upgrade of norms
SASHA KOLTSOVA: We invite others to consider their attitude to these disgraceful living and work conditions being passed off as “stability, prosperity and order”.
Daily acts of goodness
VIRA BALDYNIUK: Maidan has become a training center where you can learn different forms of cohabitation – it’s a unique Ukrainian form of team building.
Виставка помилок

- Категорія: Новини
- Віра
- 8 вересня 2014
- 1539
“Дресировані глітчі” - це колективна виставка українських та російських художників, які створили свої “помилкові” твори в широкому спектрі медіа – від інтерактивної істаляції та комп’ютерної інді-гри до традиційного живопису та вишивки. “Глітч” – це візуальні ефекти, які виникають завдяки збою в роботі ПК та iPod’ів. Як зазначає кураторка виставки Яніна Пруденко, деякі художники на запит надати роботи для виставки, присвяченої глітч-арту, здивовано відповідали, що раніше навіть не усвідомлювали, що створюють свої роботи у естетиці глітчу (помилки). “У даному випадку маємо справу з художньою інтуїцією”, - каже дослідниця медіа-арту.
Художники, роботи яких були відібрані для проекту - молодь, яка виросла за клавіатурою комп’ютера і яка асоціює себе з медіа-мистецтвом. Серед авторів – Аліна Якубенко (Київ), ujif_notfound (Київ), група “SVITER” (Харків-Київ), Антон Лапов та Юля Бугаєва (Київ-Луганськ-Львів), Дмитро Шиян (Одеса), Федір Балашов (Москва), Олена Роменкова (Санкт-Петербург).
У виставці також задіяні традиційні художні медіа, до структури яких “вкралися” глітчі – роботи Тараса Ковача (Київ), Олесі Трофіменко (Київ), відомого українського медіахудожника кінця 1990-х – початку 2000-х Івана Цюпки (Київ), роботи Аскольда Кучера – фотографа та львівського художника, який водночас є лікарем та створює свої роботи на УЗД-пристроях.
Хед-лайнер проекту “Дресировані глітчі” – піонер мережевого мистецтва та медіа-арту Олексій Шульгін (Москва), який представив свій проект WIMP (2003). Також на виставці можна побачити проект Шульгіна, створений у співпраці з московським художником Арістархом Чернишовим (група Electroboutique) – інтерактивна інсталяція Outofcontrol (2008), яка є художнім унаочненням естетики помилки в рухому інтерактивному образі.
Виставка триватиме до 29 вересня.
За матеріалами: Мала Галерея