"Робоча кімната" з Барборою Кляйнхампловою

pracovna 7 серпня (четвер) о 19.00 у приміщенні CSM відбудеться "Робоча кімната" з чеською художницею Барборою Кляйнхампловою.

Барбора Кляйнхамплова приїхала до України з Чехії як учасниця міжнародної резиденційної програми "Розширена Iсторія Музичів", яку вже останні 7 років організовують Алевтина Кахідзе та Володимир Бабюк. 

У свої роботах Барбора намагається поглянути на сучасну культуру й спосіб життя так, ніби вони є фрагментами давно минулої епохи. "Романтизоване минуле" – чарівливе на відстані, але воно більше не формує безпосередньо наш повсякденний досвід. Воно як ритуали, смисл яких ми вже не розуміємо. 

Ключовою темою її робіт є парадоксальні відносини між взаємно суперечливою логікою мистецтва та економіки. Неначе дивлячись скоса на естетику корпоративного світу чи подаючи мистецькій аудиторії ключові теорії економіки, вона передає дещо викривлений, але, можливо, й більш правдоподібний образ обох сфер. 

Серпень у Музичах художниця планує провести у комунікації з місцевими мешканцями, і, цілком імовірно, зробити разом із ними проект. Художниця вже встигла придивитися місцеві "цікавинки" та побутові особливості Музичів – на часі обговорити у "Робочій кімнаті" те, яким може стати її проект. 

Зустріч відбуватиметься чеською мовою з перекладом українською. Будь ласка, для участі зареєструйтесь за мейлом Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або телефоном 044 501 94 61.

Резиденція Барбори Кляйнхамплової відбувається також за підтримки Чеського центру в Києві та Центру Сучасного Мистецтва FUTURA у Празі.

"Робоча кімната" – це розмова про мистецтво як про процес, у кімнаті, де не можна проводити виставки, в інституції, яка нічого не виставляє. Разом із художниками ми ставимо два питання: 1. Чому і над чим ти зараз думаєш/працюєш? 2. Чому нам зараз це цікаво? В "Робочій кімнаті" ми дивимось на мистецтво і говоримо про нього до того, як воно вже відбулось. Поки воно ще відбувається. Ми розбираємо метод художника, художник розбирає наші спостереження. Ми пробуємо працювати разом.