"Острів" уявний і реальний: виставка Бурлаки і Мельничука

острів 10 липня Центр візуальної культури запрошує на відкриття виставки Олександра Бурлаки та Івана Мельничука “Острів”.

За словами Олександра Бурлаки, ідея архітектурного проекту “Острів” виникла 4 роки тому, коли “Група предметів” (Олександр Бурлака й Іван Мельничук) мали створити виставку в CSM. В цьому ж проекті перформер Євген Насадюк (Пьотр Армяновський) мав прожити певний час у закритому приміщенні – найменшому просторі для життя людини, а художники збиралися дослідити максимально великий простір для життя. Тоді проект не був реалізований, але ідея розвинулася в ціле дослідження. Бурлака й Мельничук вивчили всі найбільші приватні резиденції олігархів у Києві, Вижгороді та Конча-Заспі. Однак зупинилися на Трухановому острові, який на мапі міста виглядав як “зелена пляма загального користування”.

У 2013 році Російська кураторка й критикиня Катерина Дьоготь запропонувала художникам розвинути цю архітектурну ідею для Бергенської трієнале. Відтак Бурлака та Мельничук підготували макети та інсталяцію, що вилилося в масштабний проект архітектурного комплексу “Острів” - фактично, передісторію Межигір’я.

“В очах клієнта та нашого вигаданого архітектора Труханів острів – це захаращена територія, яку обов’язково потрібно облаштувати для однієї особи. Таким чином острів поступово відділяється від загального користування і стає приватною територією, з уявленнями конкретного власника про комфорт”, - говорить Олександр Бурлака.

Виставка проходить в рамках проекту Центру візуальної культури Unrendered Spaces та за підтримки ERSTE Foundation. 

Виставка працює з 10 по 24 липня, з вівторка по неділю, з 15:00 до 19:00.

Адреса: Київ, вул. Петрівська, 34.

Джерело: ЦВК