Ментальні війни та відчуття провини
ЯНІНА ПРУДЕНКО побувала на кількох фестивалях, де художники намагалися говорити про смутні часи крізь призму сучасного мистецтва, і відчула тягар провини.
Спільне за межами постсоціалістичного
АННА ХВИЛЬ порівнює свій досвід перебування у різних містах і помічає, що всі постсоціалістичні міста щасливі однаково й нещасні по-особливому.
Інституційний потенціал культурних ініціатив
МИКОЛА СКИБА спостерігає за труднощами й перемогами Конгресу культурних активістів. Здається, прогноз утішний.
Університет: відкритий чи системний?
Korydor побував на дискусійній панелі про класичний та вільний університети як різні підходи до освітнього процесу. Пропонуємо нотатки цієї розмови.
Ідеальне місто
© Костянтин Стрілець- Категорія: Колонки
- Олександр Бурлака
- 9 квітня 2014
- 5016
Архітектори з Баку, Вільнюса, Єревана, Москви, Тбілісі, Талліна та Риги приїхали з планами свїх типових проектів житла, громадських будівель, разом на величезній топозйомці розставляли макети об’ємів та намічали осі. За 26 років осі залишились на місці, а Славутич практично не змінився – лише готель біля вокзалу залишився незавершеним. Відчувається досі і те, що при проектуванні був закладений принцип пріоритету пішохода – центр з основними об’єктами обслуговування - пішохідний.
Будівництво міста, яке планували на 25 тисяч жителів було закінчене за два роки, всі матеріали будівельники везли з собою: рожевий вірменський туф, дерево, частини керамічних панно і навіть залізобетонні панелі. Райони, побудовані різними республіками, відчутно відрізняються за архітектурою. Сама ж пляма міста була продиктована формою вільної ділянки в лісі на аерофотозйомці. Але ділянка виявилася болотом і вже запроектоване місто довелося переносити на 10 км та саджати просто посеред лісу. Будували досить обережно, щоб зберегти максимальну кількість дерев.
Безсумнівно, Славутич – це пам’ятка радянського(ому) мистобудування(ому), яким воно ніколи не було, виставка під відкритим небом. Не так багато в світі міст, що побудовані за одним планом і розвиваються за цим планом. Тому, технічно, Славутич – ідеальне місто, майже.
24-27 квітня 2014 року у місті Славутич, що біля Чорнобиля, відбудеться Перший міжнародний фестиваль кіно та урбаністики “86”. Фестиваль присвячений актуальним проблемам сучасних міст, альтернативній енергетиці та екології.