День квартирних виставок у Харкові


3 червня відбувся День квартирних виставок у Харкові. Вперше цього року харківські художники, об’єднавшись, здійснили роботу з організації культурного простору та наповнили його своїми творами. Колективна дія всіх учасників під час підготовки до виставок не лише зблизила та об’єднала їх, але дала новий досвід самоствердження.
Три виставки на альтернативних майданчиках без інституційної підтримки залучили дійсно велику кількість глядачів. Таким чином, можна констатувати, що маргінальнісь заходу полягала у відсутності будь-якого бюджету, але аж ніяк не у відсутності інтересу публіки. У свою чергу, публічний резонанс актуалізував питання виразності художньої дії: тусівка заради осмислення та полеміки культурних процесів чи тусівка заради приємного дозвілля?

Цей аспект вписується в загальну проблематику вибору, актуальну сьогодні для всіх молодих українських художників. Є шлях отримання заохочувальних бонусів, де, йдучи на компроміс із простором, художник стає залежним від нього елементом. Є шлях самостійного перетворення простору, коли створюєш критичну точку зору та знаходиш підтримку в спільноти однодумців. В перспективі одноденна ініціатива має перетворитися в регулярну платформу для розвитку культурного середовища, формуючи цілісний рух молодих художників. 

Фото на головній сторінці - ЖирНастоящий дозор.
 

Останні відео