Лекція "Європа, яка ніколи не спізнюється, або чи можуть пригноблені бути пунктуальними?"

30 березня у PinchukArtCentre відбулася лекція Наталії Чермалих "Європа, яка ніколи не спізнюється або чи можуть пригноблені... бути пунктуальними?". У лекції йдеться про прояви колоніалізму (імперіалізму), колоніальності, а також нео- і постколоніалізму в літературі, мистецтві та кінематографі.

Одне з головних питань обговорення - можливість подолання дихотомії центр/периферія, глобальний Північ/глобальний Південь, суб'єкт/об'єкт та ін. Лекція також ознайомлює з коротким "словником пригноблених", який серед іншого включає в себе такі поняття як витіснення, кордон, міграція, множинність, гібридність, полілінгвальність, відчуження, самотність, опір. Наталія Чермалих - сходознавиця, кураторка і арт-критикиня. Подія відбулася в рамках курсу лекцій PinchukArtCentre "Постколоніальна теорія і деколоніальна практика", який триває в рамках першої у Східній Європі персональної виставки бельгійського художника Яна Фабра, присвяченій колоніальному минулому Бельгії.

Програма лекцій, розроблена освітнім департаментом арт-центру спільно із запрошеними лекторами-експертами, знайомить із історичним і теоретичним контекстами зв'язків постколоніальної теорії та деколоніальної практики, а також демонструє, як колоніальна спадщина проявляється в культурі, літературі, історії, психоаналізі, фемінізмі, марксизмі та ін.

Останні відео