Помислити місто

© Олександр БурлакаgrupapredmetivФото з проекту "Київпроект" Групи Предметів. Живучи в містах, ми щодня проживаємо місто. Ми підкоряємося його владним стратегіям і виробляємо власні тактики, тим самим створюючи свій образ міста, де є місце буденним бажанням і страхам. Місто вбирає в себе різні досвіди, формує свої системи символів і змушує нас пам'ятати. Просторове завжди тісно пов'язане із соціальним.

Простір пострадянського міста унаочнює численні суперечності ринкової трансформації суспільства і демонструє чимало сліпих плям свого осмислення. Кому має належати право на місто? Як голоси мешканок і мешканців міста можуть бути почуті? Яким чином публічний простір може використовуватися політично, бути спільним і справді публічним в умовах нашої пострадянської специфіки трансформацій і глобальної неоліберальної реструктуризації? Як у цих непростих просторах можуть працювати художні стратегії?

Програма ПОШУК і дискусійна платформа "Простори взаємодії" минулого року стали для CSM спробою поглянути, як мистецтво може трансформувати публічний простір, взаємодіяти з містом і його мешканцями та мешканками. Розпочинаючи цю спецтему, KORYDOR продовжує ставити питання і шукати можливості взаємодії, розповідати про сучасне місто, досліджувати трансформації і взаємовпливи між просторовим і соціальним. На шляху урбаністичних досліджень сьогодні можна зустріти чимало колег, поставлені питання дедалі чіткіше артикулюються дослідницькими й активістськими спільнотами, і цьому не можна не радіти. Сподіваємося, що наша спецтема зможе стати акумулятором досвідів, майданчиком, де будуть перетинатися думки й поширюватися знання.

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676