Київські місця Казимира Малевича

© Слава Ігнатенко

В суботу, 6 листопада в Києві відбулась перша екскурсія, присвячена життю Казимира Малевича та його часу. Всесвітньо відомий художник не лише народився у Києві, тут минуло його дитинство, тут він вперше побачив мистецтво і отримав перші уроки живопису, а пізніше пройшли його найплідніші викладацькі роки і остання прижиттєва виставка.Ідея екскурсії народилась під час робочої зустрічі організаторів та українських партнерів Премії ім.Казимира Малевича (Польський Інститут, Культурний проект, Фундація Центр Сучасного Мистецтва) як важливий крок до усвідомлення українського коріння російського художника польського походження зі світовим значенням.

Екскурсія розпочинається біля Олександрівського костьолу, де був хрещений новонароджений Казимир, а завершується в стінах Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, де зрілий Малевич викладав у 1928-30 рр. Третину свого життя художника прожив у Києві, але в історичній пам’яті міста це майже не відчувається: навіть у Академії, де Малевич викладав кілька років, не залишилось жодних слідів його присутності. Поява маршруту місцями Малевича на екскурсійній мапі Києва допоможе віднайти сліди забутої історії та відновити пам’ять міста про видатного художника.

Екскурсійний маршрут "Київські місця Казимира Малевича" розробила Ганна Бура. В підготовці матеріалів брав участь найвдоміший український дослідник, автор книг, виставок та фільмів про Малевича Дмитро Горбачов.

Премія імені Казимира Малевича заснована 2008 року з нагоди 130-річчя від дня народження митця. Премія, ініціатором котрої став Польський Інститут у Києві, - свідчення пам'яті та визнання Казимира Малевича.

Премія ім. Малевича вручається раз на два роки митцеві віком до 40 років, що народився/лася в Україні, незалежно від актуального місця перебування, за його/її внесок у розвиток сучасного мистецтва. Лауреатом першої премії у 2008 стала Алевтина Кахідзе. Цьогорічний збір заявок закінчився 31 жовтня. Номінантів буде оголошено 1 грудня, а переможця 18 грудня 2010 року.

Замовити екскурсію можна за телефоном 575 26 95 – туристична фірма «ФіЛМ»

Розробник екскурсії Ганна БураРозробник екскурсії Ганна БураУважні слухачі: Дмитро Горбачов, Леся Ганжа, Анна ЛазарМайстерня у стінах Національної академії образотворчого мистецтва і архітектуриМайстерня у стінах Національної академії образотворчого мистецтва і архітектуриМайстерня у стінах Національної академії образотворчого мистецтва і архітектуриУ стінах Національної академії образотворчого мистецтва і архітектуриДмитро Горбачов і Тетяна Філевська

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676