Яка Маніфеста потрібна Україні

© Костянтин Стрілець

Вчора, 4 листопада, відбувся круглий стіл «Яка Маніфеста потрібна Україні?», організований Фундацією Центр Сучасного Мистецтва за підтримки Центру Курбаса, в якому взяли участь члени ініціативної робочої групи та зацікавлені представники мистецького і культурного середовища. Метою круглого столу було обговорення і вироблення консолідованої позиції щодо того, якою може бути Маніфеста в Україні? Яких проблем вона має торкатися? І яких форм може набувати?Наприкінці серпня цього року директор Міжнародної фундації Маніфеста Гедвіг Феєн з власної ініціативи відвідала Україну разом з Президентом Міжнародної Ради Віктором Мізіано. Метою візиту було дослідження можливостей та перспектив проведення одного з найважливіших фестивалів сучасного мистецтва в Україні. В результаті ми отримали запрошення подати заявку на проведення Маніфести 10 в конкурсі з Дубліном/Белфастом (Ірландія, Велика Британія), Корнуелом (Велика Британія), Ригою (Латвія). 

На базі Фундації Центр Сучасного Мистецтва була створена робоча група [1], яка з вересня працювала над розробкою робочих моделей для майбутньої Маніфести. На круглому столі робоча група представила результати роботи та запросила учасників висловити своє бачення того, навіщо потрібна Україні Маніфеста.

В Центрі Леся Курбаса зібралось понад 30 осіб, серед них художники Алевтина Кахідзе, Микита Кадан, заступник директора НХМУ Микола Скиба, редатор сайту ПРОСТОРИ Євгенія Білорусець, співробітниця Головного управління культури КМДА Вікторія Конашко, викладач НаУКМА Олександр Івашина, арт-менеджер PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф, координатор проектів Платформи культурних ініціатив "Ізоляція" Аліна Єрмолова, Людмила Моцюк та Наталя Манжалій з МедіаАртЛаб, PR директор «ГОГОЛЬFEST» Тетяна Олійник, директор агенції «АртПоле» Ольга Михайлюк та інші.

В результаті спільного обговорення основними потребами України визначені:
1. Повернення рефлексії в мистецтво на противагу спектакулярності й розважальності
2. Альтернативні сучасні форми мистецької освіти на противагу застарілим чинним моделям
3. Зміцнення інституційної інфраструктури
4. Адвокація сучасного мистецтва перед українськими владними структурами
5. Розвиток культурного туризму в Україні
6. Самоорганізація
7. Мультидисциплінарна взаємодія
8. Медіація між художнім висловлюванням і глядачем
9. Непроговорена пам’ять

Наразі робоча група працює над оформленням пакету документів, який має бути поданий до початку грудня і розглянутий в середині грудня Радою Фундації Маніфеста. Рішення має стати відомо до кінця 2010 року.

[1] Бабій Лариса, Ботанова Катерина, Ваганова Юлія, Венедиктова Лариса, Лазар Анна, Ложкіна Аліса, Марушечко Андрій, Островська-Люта Олеся, Радинський Олексій, Соловйов Олександр, Філевська Тетяна


Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676