Художниця Марія Павленко звинуватила менеджмент Пінчук Арт Центру в арт-расизмі


Українська художниця Марія Павленко написала відкритого листа генеральному директору PinchukArtCentre Екхарду Шнайдеру та арт-менеджеру Бйорну Гельдхофу. 

Художниця обурена виявом байдужості менеджменту ПАЦ до її проектів у рамках Премії PinchukArtCentre і виставки «Кендіс Брайтц: ТИ + Я». Вважаючи свої роботи сильними та вартими уваги, Павленко критикує склад експертної комісії Премії, недбалість і недотримання термінів при розгляді заявок, звинувачує менеджмент інституції в «арт-расизмі». Вона заявляє, що ніколи не буде працювати зі згаданими особами (не з ПінчукАртЦентром).

Художниця закликає Екхарда Шнайдера та Бйорна Гельдхофа піти у відставку: «По суті, я б хотіла вам сказати лише одне – я прошу вас піти у відставку з ваших посад. Я аргументую своє прохання тим, що чините негативний вплив як на роботу та імідж PAC, так і на українське мистецтво в цілому».

Шнайдер і Гельдхоф були у складі експертної комісії Премії PinchukArtCentre, результати якої були оголошені 4 липня 2011 року. До шорт-листу Павленко не увійшла.

Повний текст листа можна прочитати тут.