Померла Луїз Буржуа

© Robert Mapplethorpe
Louise Bourgeois

31 травня в Нью-Йорку у віці 98 років померла відома американська художниця і скульптор Луїз Буржуа. Два дні тому вона перенесла серцевий напад.
Луїз Буржуа народилась у Парижі 1911 року. Від 1939 року вона мешкала і працювала у Нью-Йорку. Вперше виставилась 1949 року.

Слава до Луїз Буржуа прийшла у віці 70 років, коли 1982 року у МоМА пройшла її перша ретроспектива, а 1985 року – її перша персональна виставка відбулась у Франції.

У 1992 році вона створила свій перший скульптурний проект, 1993 року представляла США на Венеційській бієнале, 1999 року на 48-й Венеційській бієнале вона отримала «Золотого лева» за внесок у світове мистецтво.

Луїз Буржуа казала, що своїм натхненням вона завдячує своєму дитинству у Франції, де у її тата був роман з її гувернанткою, який мама відмовлялась визнавати.

Однією з найвпливовіших художниць у світі, «бабцею сучасного мистецтва» її зробили дослідження тем народження, сексуальності і смерті.

Сьогодні робота Луїз Буржуа представлена на виставці «Сексуальність і трансцендентність» у ПінчукАртЦентрі.

За матеріалами OpenSpace.ru i BBC.


Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676