У Римі відкривається перший в Італії музей сучасного мистецтва MAXXI


MAXXI – перший музей сучасного мистецтва в Італії – відкриється в Римі 30 травня 2010 року. Від ухвалення рішення про створення музею до його відкриття минуло 12 років. Будівлю нового музею створила знана іранська архітекторка з Лондона Заха Хадід, перша жінка-лауреатка Пріцкерівської архітектурної премії.
«Ми виходили з ідеї, що слід забезпечити, аби Італія також мала сучасне мистецтво, щоби вона не озиралась постійно на мистецтво минулого», - сказав президент Фундації MAXXI Піо Балді.

В Італії знаходиться 70% світового мистецького надбання, але через обмежене фінансування культури, сучасне мистецтво ніколи не було серед пріоритетів.

«Без сумнівів, ми дуже пізно зосередились на сучасному мистецтві, ми пережили важкі часи», - каже Анна Маттіроло, кураторка MAXXI.

Проект MAXXI коштує 150 млн євро і розташований неподалік історичного центру Рима. Музей збудовано на місці колишніх військових казарм. Загальна виставкова площа музею – 29 тис кв.м.

Музей відкриється виставкою власної невеликої ще колекції (що нараховує 300 об’єктів), а також ретроспективою творів архітектора доби фашизму Луїджі Моретті та виставкою провокативного італійського художника Джіно де Домінічіса.

За матеріалами Deutsche Welle.Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676