Все про культуру донецького регіону

10665102 1634644376762491 5945528987224899682 n 28 жовтня 2014 року в музеї “Духовні скарби України” відкриється Національний форум “Донкульт – мистецькі надра”, який представить широку панораму культурної спадщини та мистецьких здобутків Донбасу.

В рамках форуму буде презентовано виставку класичного й сучасного мистецтва (куратори – Оксана Баршинова та Дмитро Голець), пройдуть концерти академічної й популярної музики (кураторка музичної програми – Любов Морозова), літературні читання (кураторка програми – Ірина Славінська), кінопокази (кураторки Надія Парфан і Ольга Папаш), творчі воркшопи для дітей, лекції про міфологію Донбасу та дискусії про наявні проблеми регіону (куратори дискусійної програми – Марія Ланько та Ліза Герман). 

Виставковий проект включатиме близько 200 творів візуального мистецтва ХІХ-ХХІ століття, від Архипа Куїнджі до Романа Мініна й арт-гурту “Мурзилки”.

Концертна програма представить класичну музику, сучасних композиторів і виконавців. Зокрема слухачі зможуть почути камерне виконання творів Сергія Прокоф’єва, містерію видатної сучасниці Вікторії Польової у супроводі симфонічного оркестру, барокову та експериментальну музику.

У кінопрограмі – фільми, які вже стали світовою класикою (Дзиґа Вертов “Ентузіазм. Симфонія Донбасу”, Міхаель Главоггер “Смерть робітника”) та новітні експерименти сучасного документального кіно, поєднані темою індустріального регіону.

Також у програмі форуму театралізовані музичні перформанси, Сергій Жадан і гурт “Собаки в космосі”, літературні читання – Василь Стус, Володимир Сосюра, Сергій Жадан, Ірен Роздобудько, зустрічі з митцями та літераторами, лекції, круглі столи та професійні дискусії.

Форум триватиме до 11 листопада.

Джерело: Донкульт