Курс лекцій про колоніалізм

© PinchukArtCentre1004753 597083830322674 1852760130 n PinchukArtCentre починає курс лекцій “Постколоніальна теорія і деколоніальна практика”, який відбудеться в рамках першої у Східній Європі персональної виставки бельгійського художника Яна Фабра, присвяченій колоніальному минулому Бельгії.

Програма лекцій, розроблена освітнім департаментом арт-центру спільно із запрошеними лекторами-експертами, ознайомить із історичним і теоретичним контекстами зв'язків постколоніальної теорії та деколоніальної практики, а також продемонструє, як колоніальна спадщина проявляється в культурі, літературі, історії, психоаналізі, фемінізмі, марксизмі та ін.

29-30 березня, відбудуться дві вступні лекції, які розглянуть постколоніальну теорію і деколоніальную практику: перша - з погляду історії, політики та економіки; друга - культурології та соціальної антропології.

У суботу, 29 березня о 15:00 відбудеться лекція “Колоніалізм і постколоніалізм: ключові поняття та історичний нарис”, яка досліджує поняття колоній і метрополій, починаючи з часів античного світу та епохи великих відкриттів, закінчуючи падінням колоніальних імперій у ХХ ст., пост-колоніалізмом та глобалізацією. Лекцію проведе історикиня, викладачка Київського політехнічного інституту, громадська активістка і перекладачка Ольга Мартинюк.
Слухачам розкажуть про особливості адміністрації, економіки та контролю тілесності в період існування колоній. Крім того, вони дізнаються про внутрішню колонізацію, яка існувала в Російській імперії; про заморські колонії таких континентальних імперій, як Франція, Великобританія і Голландія; а також про період переходу до демократії і спалахів масового насильства в ПАР, Руанді, Шрі-Ланці та Філіппінах.

У неділю, 30 березня о 15:00 почнеться лекція “Європа, яка ніколи не спізнюється або чи можуть пригноблені... бути пунктуальними?”, яку проведе сходознавиця, кураторка і арт-критикиня Наталія Чермалих.

Слухачі дізнаються про прояви колоніалізму (імперіалізму), колоніальності, а також нео- і постколоніалізму в літературі, мистецтві та кінематографі. Одним з головних питань обговорення стане можливість подолання дихотомії центр/периферія, глобальний Північ/глобальний Південь, суб'єкт/об'єкт та ін. Крім того, учасники ознайомляться з коротким “словником пригноблених”, який серед іншого включає в себе такі поняття, як витіснення, кордон, міграція, множинність, гібридність, полілінгвальність, відчуження, самотність, опір.

Онлайн-видання Korydor публікуватиме відео зустрічей та короткі розшифровки лекцій. 

Всі лекції проходитимуть у PinchukArtCentre. Участь безкоштовна, але обов'язкова попередня реєстрація. Заявки приймаються за телефоном (044) 590 08 58 або по e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


Розклад лекцій: 
29.03 “Колоніалізм і постколоніалізм: ключові поняття та історичний нарис”
Лектор: Ольга Мартинюк - історикиня, викладачка Київського політехнічного інституту, громадська активістка і перекладачка.

30.03 “Європа, яка ніколи не спізнюється або чи можуть пригноблені ... бути пунктуальними?” 
Лектор: Наталія Чермалих - сходознавиця, кураторка і арт-критикиня.

06.04 "Ідеоколонія" урбанонімії міста Києва”
Лектор: Людмила Малес – дослідниця, викладачка факультету соціології КНУ ім. Тараса Шевченка.

12.04 “Де живуть найкрасивіші в світі жінки? Гендер, (пост)колоніалізм і глобалізація нерівності”
Лектор: Надія Парфан – культурологиня, феміністка, активістка. 

13.04 “Українська література та російський імперіалізм: стратегії опору”
Лектор: Олена Юрчук - кандидатка філологічних наук, завідувачка кафедри українського літературознавства та компаративістики Житомирського державного університету ім. Івана Франка.

26.04 “Постколоніалізм, пам'ять, ностальгія”
Лектор: Надія Чушак - дослідниця політики пам'яті, ностальгії, колишньої Югославії, пост-соціалізму та молодіжних протестних рухів.

27.04 “Африка мрій та дійсності”
Лектор: Наталія Романова - мистецтвознавець, старша викладачка Національного університету театру, кіно і телебачення  ім. І.К. Карпенко-Карого, викладачка Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.


Джерело: PinchukArtCentre

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676