Маніфеста оголосила список учасників

Alevtina-manifesta В основному проекті європейської бієнале сучасного мистецтва Маніфеста-10 у Петербурзі візьмуть участь 54 художники і творчі колективи. Куратор Маніфести Каспер Кьоніг опублікував список художників, яких він відібрав для своєї виставки. Серед них – Павел Браїла (Молдова-Німеччина), Рінеке Дікстра (Голландія), Рагнар Кьяртанссон (Ісландія), Брюс Науман (США), Паола Піві (Індія) та інші. Україну представлятиме Алевтина Кахідзе та Борис Міхайлов.

Алевтина Кахідзе так прокоментувала Korydor’у свою участь у бієнале: “Впевнена, що мистецтво – це єдине, що залишається, коли інформаційна війна програна. В такій ситуації є шанси лише в мистецтва. Вагань не було. Є хвилювання, чи вистачить здатності вдало використати іншу форму комунікації – візуальну мову”.

В рамках Маніфести також відбудеться відкрита програма, кураторкою якої виступить Йоанна Варша. У своїй заяві вона зазначила: “У цій дуже напруженій ситуації із закликами бойкотувати проект, працюючи з художниками, ми стикаємося зі старою політичною дилемою: участь чи ігнорування? Ми, безумовно, проти російської військової інтервенції в Криму і проти позиції російського уряду, але ми також виступаємо проти західноцентричної зверхності та деяких європейських подвійних стандартів. Це насправді один із тих моментів, коли мистецтво дійсно особливо необхідне, якщо воно прагне критично осмислювати складнощі й конфлікти нашого часу”.

Бієнале сучасного мистецтва Маніфеста-10 пройде в Петербурзі з 28 червня по 31 жовтня 2014 року. Головний виставковий майданчик основної програми – російський державний Ермітаж.

На знак протесту проти російської політики та військової агресії по відношенню до України проти проведення бієнале Маніфеста висловилися різні художники зі всього світу, з України зокрема – “Щербенко Арт Центр” та художники Марія Куликівська і Даніїл Галкін.

Джерело: Маніфеста, Korydor


Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676