Бойкот Маніфести-10

8FB40350-99B3-43C1-A0AE-8E2B2364AEB3 w748 r1 s Бієнале сучасного мистецтва "Маніфеста-10", яка цього літа мала відбутися в Ермітажі у Санкт-Петербурзі, опинилася під загрозою зриву. Художники з Амстердама та Дюссельдорфа ініціювали збір підписів під зверненням із вимогою не проводити “Маніфесту”, доки російські війська не будуть виведені з України.

“Ми вважаємо, що участь у культурних заходах у Росії в цей час слугує легітимацією та згодою з російською агресією проти демократичної держави Україна”, - пишуть автори звернення.

Ще одне звернення опублікував художник, поет та кінорежисер Юрій Лейдерман, уродженець України та учасник “Маніфести-1” в Роттердамі. “Моя батьківщина стала об’єктом зухвалої, цинічної військової агресії з боку путінського режиму Росії. Без сумніву, Санкт-Петербург – прекрасне місто, а Ермітаж – один із найкращих музеїв світу. Утім, рішення проводити “Маніфесту-10” (2014) в країні, що обмежує свободу художнього жесту, в країні, що підійняла імперський шовінізм у ранг державної ідеології, було від самого початку помилковим”, - зауважує художник.

Нагадаємо, що Manifesta – дослідницька бієнале сучасного мистецтва, що має на меті сприяти зближенню Сходу та Заходу після падіння Берлінської стіни 1989 року. Офіційної реакції на лист-звернення голландських художників від куратора Manifesta-10 Каспера Кьоніґа, очільника фундації Manifesta Віктора Мізіано та директора Ермітажа Михайла Піотровського ще не надійшло.

За матеріалами: Радіо Свобода

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676