Бехдель-тест у кінотеатрі "Жовтень"

564699 427836074029902 1129727125 n 7 березня о 19.00, з нагоди Міжнародного жіночого дня, відбудеться перегляд авторської підбірки Надії Парфан "БЕХДЕЛЬ-ТЕСТ: Короткі метри жінок-режисерок 2012-2014". Захід відбудеться в кінотеатрі "Жовтень", у залі "Аншлаг". Після показу відбудеться обговорення за участі режисерки Катерини Горностай та мистецтвознавиці Тамари Злобіної.

В основі тесту Бехдель лежить комікс американської художниці Елісон Бехдель, створений у 1985 році. Його використовують для перевірки фільмів на мізогінію та адекватність жіночих персонажів. Щоб пройти тест, фільм повинен відповідати трьом простим критеріям:
1. У ньому є щонайменше дві жінки
2. Які розмовляють між собою
3. Не про чоловіків.

За всю історію кінематографу знято обмаль фільмів, які відповідають критеріям тесту Бехдель. Це легко пояснити тим, що в списку відомих режисерів довго не було жіночих імен. Та зараз ситуація міняється. Світова кіноспільнота визнала 2013-й роком жінок у кіно. Україна визнала жінок героїнями Майдану: вони стояли на передовій, будували барикади, лікували поранених - і знімали кіно.

Організаторки збираються відповісти на питання: що відбувається, коли "прекрасний об'єкт" виходить з кадру і стає на місце режисера? Чи можна відрізнити фільм, знятий чоловіком, від фільму жінки-режисерки? Наскільки актуальний тест Бехдель для сучасного кіно?

Вхід вільний, але кількість місць обмежена (зала "Аншлаг"). Попередньо можна зареєструватися за посиланням.

Подія відбувається за підтримки Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676