Звернення культурної спільноти до Верховної Ради

13204018185146 Представники культурної спільноти України – науковці, письменники, художники, керівники культурних інституцій звернулися до Верховної Ради з чітким переліком вимог до ймовірного кандидата на посаду міністра культури. Серед підписантів - Андрій Бондар, Олександра Коваль, Олександр Ройтбурд, Мар'яна Савка, Віра Агеєва, Юрій Макаров, Вахтанг Кіпіані, Дмитро Богомазов, Тарас Чубай та інші.  

“Шановні депутати Верховної Ради України!

 Ми, представники професійної спільноти в царині культури, усвідомлюючи і розділяючи із суспільством високий рівень очікувань, пов’язаних із процесом перезавантаження суспільно-політичних відносин в нашій державі, а також беручи до уваги значення і вагомість процесу формування нового Уряду України, твердо наполягаємо:
У культурі назріли реформи. Відтак, зараз як ніколи важливо і необхідно керуватися прозорими й обґрунтованими критеріями при призначенні фахівця на посаду міністра культури України.

Лише зрозумілі критерії, які підтримує і з якими погоджується фахове середовище, експертна спільнота і громадськість, разом з представниками законодавчої та виконавчої влади, дозволять прийняти ефективне кадрове рішення й уникнути численних помилок минулого.

Необхідно взяти до уваги негативний досвід останнього десятиліття, коли на посаду міністра культури України призначали або бюрократів радянського зразка, або лояльних до влади митців без управлінського досвіду. Такі міністри були нездатними зрозуміти ані потреб сфери культури, ані викликів, що стоять перед нею, ані цінності культури для загального суспільного розвитку, ані того, що сфера культури є важливим чинником економіки і потужним роботодавцем: від її злагодженої діяльності залежить добробут значної частини громадян.
 
Зважаючи на це, кандидатура міністра культури України мусить відповідати таким критеріям:
●  Тривалий досвід впровадження інновацій та ефективного управління в царині культури: створення і/або управління культурними інституціями, програмами, довгостроковими проектами, вагомими для культурної спільноти і/або аудиторій культури.
●  Обізнаність із європейським досвідом розвитку культури та культурної політики, що має бути засвідчене відповідними публікаціями або освітою, практичною діяльністю, участю в аналітичних проектах тощо.
●  Реноме чесного управлінця та довіра професійної спільноти.
●  Відсутність попереднього досвіду держслужби.
●  Кандидат повинен публічно задекларувати власну волю до реформування галузі культури, впровадження принципів демократії, прозорості та громадського контролю діяльності ввіреного йому  міністерства.

Закликаємо до розуміння того факту, що культура поряд із освітою відіграє ключову роль у формуванні державотворчих цінностей суспільства та його ідентичності. Саме культура визначає, як суспільство мислить, діє та бачить своє майбутнє.

Сфера культури є надзвичайно резонансною і помилка тут коштуватиме надзвичайно дорого”.

Петицію можна підписати за лінком. 


Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676