Pussy Riot потрапили під амністію

© Илья Наймушин/Reuterspussy 23 грудня Марія Альохіна та Надія Толоконнікова, учасниці феміністичного панк-гурту Pussy Riot, вийшли на свободу. Засуджених учасниць Pussy Riot амністовано згідно з постановою державної думи Російської Федерації від 18 грудня. Формальний привід для амністії – святкування 20-річчя російської Конституції.

У серпні 2012 року суд засудив трьох учасниць групи - Надію Толоконнікову, Марію Альохіну та Катерину Самуцевич - до двох років позбавлення волі за панк-молебень "Богородице, Путіна прожени" в храмі Христа Спасителя у Москві. У 2012 році суд змінив вирок Катерині Самуцевич на умовний термін, оскільки вона не брала безпосередньої участі у виступі групи.

“Те, що відбувається зараз, - це, звісно, показова амністія перед Олімпіадою. Але ті заходи, які є зараз, їх явно недостатньо. Це косметичні заходи. Це смішно. Потрібно звільняти людей в набагато більшому масштабі. Європейські країни можуть переглянути свою думку щодо Олімпіади. Я закликаю до бойкоту, до чесності, закликаю не купуватися на нафту і газ, які може надати Росія. Потрібно застосувати ті гуманістичні норми, про які говорить Європа”, - заявила Надія Толоконнікова на прес-конференції, яку вона дала російським журналістам одразу після виходу з лікарні.

Найближчим часом Толоконнікова збирається зайнятися правозахисною діяльністю, а також пообіцяла новий концерт Pussy Riot. 

Надія Толоконнікова та Марія Альохіна відбували покарання в колоніях з серпня 2012 року. Разом із гуртом Pussy Riot під амністію потрапили також члени екіпажу судна Arctic Sunrise і деякі фігуранти "болотної справи". Амністія не буде поширюватись на засуджених за педофілію, тероризм та перевищення повноважень із застосуванням насилля.

За матеріалами: gazeta.rubbc.co.uk 

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676