Жанна Кадирова отримала головний приз PinchukArtCentre

1471947 671691116195278 1198636687 n Жанна Кадирова стала володаркою Головної премії третього конкурсу Премії PinchukArtCentre 2013. Вона отримала 100 000 гривень та можливість пройти місячне стажування в майстерні одного з всесвітньо відомих художників. Крім того, Кадирова без попереднього відбору потрапила в список номінантів на здобуття Премії Future Generation Art Prize 2014 - міжнародної премії для молодих художників та візьме участь у груповій виставці Future Generation Art Prize@Venice на Венеційській бієнале у 2015 році.

Володарка Головної премії була визначена  членами Міжнародного журі, що зібралися у Києві. До складу журі увійшли: Еллен Блюменштайн, головна кураторка Інституту Сучасного мистецтва Kunst-Werke (Німечина); Кетрін Вуд, кураторка Відділу сучасного мистецтва та перформансу, Тейт Модерн (Великобританія); Дмитро Озєрков, завідувач Сектором сучасного мистецтва Державного Музею Ермітаж (Росія); Тьєррі Распай, директор Ліонського музею сучасного мистецтва та куратор Ліонської бієнале (Франція); Леан Сакрамон, куратор Фонду сучасного мистецтва Cartier (Франція); Ілля Чічкан, художник (Україна); Екхард Шнайдер, Генеральний директор PinchukArtCentre (Україна).

Лауреатами Першої спеціальної премію PinchukArtCentre 2013 стала Відкрита група, до складу якої входять Юрій Білей (нар. 1988, Ужгород), Антон Варга (нар. 1989, Ужгород), Павло Ковач (нар. 1987, Ужгород), Євген Самборський (нар. 1984 в Івано-Франківську) та Станіслав Туріна (нар. 1988, Макіївка, Донецька область). Друга спеціальної премія дісталась Ладі Наконечній (32 роки). Переможці отримають по 25 000 грн. кожен та місячне стажування в майстерні одного з всесвітньо відомих художників.
  
Зважаючи на високу якість робіт, Міжнародне журі одностайно прийняли рішення розширити кількість нагород і запропонували до вручення третю Спеціальну премію: "Як члени журі, ми хотіли б відзначити наскільки ми вражені якістю кожної з представлених робіт, а також різноманітністю художніх позицій та підходів. Всі роботи інтенсивно обговорювалися і, досягнувши практично одностайного рішення стосовно нагород, журі хотіли б відзначити потужність і надзвичайний потенціал номінантів".

Третю Спеціальну премію отримав Даніїл Галкін за роботу “Турнікет”. Ця премія не передбачає грошової винагороди, але пропонує художнику взяти участь у одномісячній резидентській програмі. 

Приз громадськості у розмірі 10 000 грн. отримав Анатолій Бєлов за музичний фільм “Секс, лікувальне, рок-н-ролл”. Володаря цієї нагороди було визначено голосуванням відвідувачів виставки. “Отримати Приз громадськості, по-моєму, ідеальний варіант для моєї роботи, особливо в дні, коли на вулиці можна почути “Смерть ворогам!” і “Хто не скаче, той москаль”. В дупу ксенофобію! Велика подяка всім за підтримку”, - написав Бєлов на своїй фейсбук-сторінці.

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676