Лор Пруво отримала премію Тернера

© spoonfed.co.ukLaure 2 Лауреаткою премії Тернера, що присуджується за найкращу виставку року британським художникам у віці до 50 років, стала Лор Пруво - художниця французького походження, яка досліджує зв’язки із минулим завдяки технологіям покоління Інстаграм.

Її ім’я було оголошено 2 грудня, на церемонії, що вперше за історію премії відбулася за межами Англії – у північноірландському місті Лондондеррі, як повідомляє твітер премії Тернера.

Лор Пруво нагороджена за інсталяцію “Far from words” та перформанс “Wantee”, присвячений німецькому художнику Курту Швіттерсу. Вона отримає грошовий приз у розмірі 25 тисяч фунтів, інші фіналісти – по 5 тисяч фунтів.

У шорт-ліст премії Тернера також увійшли Тіно Сегал, номінований за проект “This Variation” на виставці Documenta-13 та за виставку “These Associations” у Тейт Модерн, Девід Шриглі, номінований за персональну виставку “David Shrigley: Brain Activity” у лондонській галереї Хейворд, а також Лінетт Йіадом-Боаке за виставку “Extracts and Verses” у галереї Чізенхейл (Лондон).

Членами журі премії під керівництвом директорки музею Тейт Панелопи Кертіс цього року були керівник виставкових проектів Музею ван Аббе (Ейндховен) Енні Флетчер, директорка Музею сучасного мистецтва (Франкфурт) Сюзанна Генсхаймер, лектор Національного коледжу мистецтва та дизайну (Дублін) Деклан Лонґ та директор галереї Хейворд (Лондон) Ральф Руґофф. На думку журі, роботи Пруво мають “реальне багатство текстури". У них поєднується ручна робота та технологічна новизна.

За матеріалами: Colta, The Guardian

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676