Колектив театру - проти Троїцького

© mjoy.ua388383 1_600 Частина трупи Київського муніципального театру опери і балету для дітей виступила проти призначення Владислава Троїцького художнім керівником театру. У вівторок, 19 листопада, колектив театру скликав спеціальну прес-конференцію, щоби пояснити свою позицію. Оскільки Владислав Троїцький у цей час перебував у Німеччині, то на зустріч прийшов його представник.

Основні аргументи колективу театру проти призначення Владислава Троїцького - відсутність музичної освіти, відсутність досвіду роботи в музичному театрі, незаконність його призначення художнім керівником. Нагадаємо, що більша частина трупи (295 із 374 членів) поставили свої підписи у відкритому листі проти керівництва Троїцького.

Як зауважив голова профспілкової організації театру Віталій Калітовський, "Ми вимагаємо від Департаменту культури КМДА негайно скасувати незаконний наказ про затвердження пана Троїцького на посаду без проведення відповідного конкурсу і наполягаємо на законному праві провести конкурс на заміщення посади художнього керівника".

Утім, Владислав Троїцький поки що досі лишається художнім керівником театру. На думку міністра культури України Леоніда Новохатька, якого цитує Укрінформ, "Театр опери і балету для дітей та юнацтва в абсолютному підпорядкуванні і фінансовому забезпеченні київської міської влади. І кадрове рішення - це рішення міської влади. На сьогодні через те, що сам митець, новий керівник театру, є знаною людиною, мені важко заперечувати проти цього призначення. Я думаю, що треба дати час йому в цій ситуації, що є, проявити себе. Я хотів би вірити, що Влад Троїцький, творча людина, проявить себе як менеджер".

Нагадаємо, у жовтні стало відомо, що з посади художнього керівника театру пішов Раду Поклітару. За його словами, він залишив Київський музичний театр за власним бажанням, адже йому не вистачало часу на керівництво ним. Тоді на його місце було призначено Владислава Троїцького. 

Бунт колективу театру виник після того, як на сайті Insider з`явилися фрагменти лекції Троїцького, у якій він поділився деякими планами стосовно структурних змін у театрі. Згодом у коментарі "Українській правді" Влад Троїцький зауважив, що непорозуміння виникло через неавторизований запис лекції, у якій багато було переінакшено та вирвано з контексту.

В інтерв`ю виданню LB.ua Влад Троїцький розповів, що його мета – "зробити так, щоби простір [театру] дихав. Щоби це був не лише театр, де показують вистави для шестирічних дітей, а й культурний центр для дітей старших, для підлітків, для сімей у цілому, які будуть приходити сюди у вихідні. Ми хочемо й класику зберегти, аби не втрачати коріння, що вже наявне в цьому театрі, і додати щось нове". Одним із його численних планів було також перейменування театру в "Центр Сковороди", аби полегшити його ідентифікацію (бо сучасну назву дуже складно запам`ятати).

Утім, як зауважив Влад Троїцькій виданню "Українська правда", його ідеї зовсім не означають майбутні скорочення, чого найбільше боялися працівники театру. "У мене багато планів, і шкода, аби через таке непорозуміння все це поламалось", - додав режисер.

За матеріалами: Лівий берег, Українська правда


Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676