Венеція для арт-критиків

01513842565245282140cbb1f9Катерина Бусол отримує нагороду від Фабріціо Романо 8 листопада у Національному художньому музеї України відбулося нагородження найкращих молодих арт-критиків. Конкурс авторів, які пишуть критичні матеріали про мистецтво, проводиться вже вдруге завдяки ініціативі та підтримці Stedley Art Foundation.

Переможницею в конкурсі стала Катерина Бусол - юристка, яка цікавиться проблемами захисту культурних цінностей, вона отримала приз від Італійського інституту культури в Києві - поїздку на Венеційську бієнале сучасного мистецтва. 

Друге місце посіла Наталя Шостак - завідувачка науково-методичного сектору відділу науково-просвітницької роботи НХМУ, яка отримала грошовий приз у розмірі 5000 гривень від подружжя колекціонерів Бориса і Тетяни Гриньових. Третє місце поділили між собою Андрій Боборикін, головний редактор сайту Kievreport, який отримав книги з бібліотеки Stedley Art Foundation, а також Валерія Лазаренко, яка отримала добірку книг від видавництва "Родовід" на 2500 грн. 

Загалом до фіналу конкурсу були відібрані десятеро учасників та учасниць, серед них - Олександр Чепелєв, Віталій Янковий, Аліна Шелковіна, Максим Івануха, Руслан Горючкін, Дмитро Богачук. 

Переможців визначало журі в такому складі: арт-критикиня, викладачка НАОМА Ольга Балашова, арт-критикиня Катерина Стукалова, директорка Фундації “Центр сучасного мистецтва”, головна редакторка онлайн-журналу KORYDOR Катерина Ботанова, філософ, старший викладач Києво-Могилянської Академії Володимир Єрмоленко, журналістка, координаторка Мистецтвознавчого Конкурсу Валентина Клименко, колекціонер Борис Гриньов, завідувачка відділом мистецтва ХХ – початку ХХІ століть Національного художнього музею України Оксана Баршинова.

Як зауважила Ольга Балашова, усі конкурсанти, що вийшли в фінал, гідні заохочення. "Створення критичних текстів – особлива практика, що потребує, окрім обов’язкової  підготовки, ще й сміливості взяти на себе відповідальність за певне судження. Це тільки здається, що це легко", - зазначила вона.

Подробиці щодо перебігу конкурсу, коментарі журі, бали усіх десяти фіналістів та їхні тексти ви можете знайти за посиланням.

Нагадаємо, що онлайн-журнал Korydor як інформаційний партнер конкурсу публікуватиме окремі статті переможців.

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676