Художник прибив себе до бруківки на Червоній площі

© Maxim Zmeyev/ReutersRWQ-zGSGBUx96G z6TxzUw У неділю, 10 листопада, в День міліції російський художник Петро Павленський провів на Червоній площі акцію під назвою “Фіксація”: він прибив свої тестикули цвяхом до бруківки.

Акція почалася о 13:00, близько 14.30 художника відвезли на "швидкій" у лікарню, де він отримав медичну допомогу, як повідомляють "Грани.ру".

У заяві художника з приводу акції зауважено, що її можна розглядати як “метафору апатії, політичної індиферентності та фаталізму сучасного російського суспільства”.

Петро Павленський не вперше проводить акції, що характеризуються аутоагресією до власного тіла. У червні 2012 року він вийшов із зашитим ротом до Казанського собору, в руках він тримав плакат: “Виступ PussyRiot був переграванням знаменитої акції Ісуса Христа" (Мф.21:12-13). У травні 2013 року в знак протесту проти репресивної політики влади він обмотався колючим дротом неподалік Законодавчого зібрання Петербурга.

Як зауважив Петро Павленський в
інтерв'ю COLTA (яке він дав у вересні 2013 року): “Акції – це робота в публічному просторі, яка, на мою думку, зараз найбільш дієва. Там виникає зв'язок із контекстом і публікою, вона сама вступає з тобою, художником, в контакт. Відбувається залучення величезної кількості людей, які починають це оцінювати, рефлексувати на дану тему. І в цьому сенсі – так, акціонізм – це мистецтво для людей, а не лише для замкнутої на собі арт-спільноти”.

За матеріалами: COLTA, Грани.ру

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676