Шведські кінотеатри проти гендерного дисбалансу

© The GuardianEllen-Tejle-the-director--009Ellen Tejle, директорка кінотеатру. Відтепер фільми, що виходять у шведських кінотеатрах, проходитимуть тест, який засвідчує активну присутність жінок на екрані. Цей рейтинг має на меті утверджувати ідею гендерної рівності й протистояти стереотипам, які досі побутують у суспільстві.

Аби отримати позитивний рейтинг, кінострічка має пройти Бекдел-тест – у ній мають бути хоча б дві героїні, які розмовляють одна з одною про щось, що не стосується чоловіків. 

Цікаво, що трилогія “Володар перснів”, усі “Зоряні війни”, “Соцмережа”, “Кримінальне чтиво” та сім із восьми частин Гаррі Поттера не проходять цей тест.

BioRio – один із чотирьох шведських кінотеатрів, який підтримав ініціативу з новим рейтингом. Як зауважує директорка кінотеатру Еллен Тейле, більшість відвідувачів позитивно ставляться до тесту Бекдел, а мізерна кількість фільмів, які отримують позитивний бал, засвідчує наявний стан проблем.

На думку директорки, на погляди про жіночу роль у суспільстві істотно впливає те, що глядачі рідко бачать у фільмах “супергероїню, жінку-професора чи жінку, що приймає серйозні виклики й здобуває перемогу”. Тейле також додає, що рейтинг, ясна річ, не є показником якості фільму, проте суть тесту Бекдел – бачити більше жіночих сюжетів на екрані.

Ініціативу також підтримав шведський інститут кінематографії, а на каналі Viasat Film Бекдел-тест буде застосовано для оглядів кінострічок, а також для спеціальних показів фільмів, що отримали позитивну оцінку.

Нагадаємо, що Швеція дуже прискіпливо відстежує гендерний дисбаланс у багатьох сферах. Наприклад, у країні діє спеціальна ініціативна група Equalisters, що займається моніторингом того, як часто жінки виступають фахівцями-коментаторками у ЗМІ, бізнесі, а також наскільки коректним є використання жіночих образів у рекламі. 

Довідка: Елісон Бекдел - американська художниця, авторка популярних коміксів, лесбійка. У 1985 році запропонувала простий принцип тестування художніх творів на наявність гендерного балансу. 

За матеріалами: The Guardian

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676