Сенсаційна знахідка "дегенеративного" мистецтва

article-2486251-15878CF1000005DC-770 634x639 В одній із квартир Мюнхена німецькі митники виявили 1500 робіт класиків модернізму, серед яких картини Пікассо, Шагала, Матісса, Ренуара та інших. Багато з них було конфісковано нацистами й до цього часу вважалися втраченими.

За інформацією німецького журналу Focus, баварські митники натрапили на картини під час обшуку на початку 2011 року. Чому про знахідку стало відомо лише зараз, Focus не уточнює. Серед знайдених шедеврів - картини Пабло Пікассо, Анрі Матісса, Марка Шагала, Еміля Нольде, Франца Марка, Макса Бекмана, Пауля Клеє, Поля Ренуара, Оскара Кокошки, Ернста Людвіга Кірхера та Макса Лібермана. Як зазначає Focus, роботи було знайдено в маленькій квартирі “підпільного колекціонера” серед непридатних продуктів, наїдків і відкритих консервних банок.

Більша частина картин була конфіскована нацистами як зразки “дегенеративного мистецтва” у єврейських колекціонерів. Згодом їх придбав у 30-40х роках німецький торговець мистецтвом Гільдербрандт Гурлітт. Його син Корнеліус Гурлітт півстоліття зберігав “спадок” у своїй Мюнхенській квартирі й помалу його розпродував, живучи на отримані кошти. 2010 року він потрапив у поле зору німецьких митників під час випадкової перевірки в поїзді – він перевозив 9 000 євро готівки зі Швейцарії в Мюнхен. Баварська поліція розпочала розслідування і на початку 2011 року було вирішено обшукати квартиру підозрюваного.

Картини, загальна вартість яких складає близько мільярда доларів, перебуває в одному із митних складів неподалік від Мюнхена. Щонайменше 300 робіт належать до так званого “дегенеративного мистецтва”, приблизно 200 офіційно перебувають у розшуку.

Проти 80-річного Гурлітта відкрито судову справу за несплату податків.


За матеріалами: Focus, Daily Mail

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676