Завершується прийом заявок на премію Конрада

logo_konrad_2013.jpg 10 листопада закінчується прийом заявок на здобуття літературної премії Джозефа Конрада. Заявки приймаються як від українських, так і від іноземних культурних інституцій, наукових центрів, видавництв, творчих об’єднань та приватних осіб. Це означає, що до 10 листопада кожна небайдужа до української літератури людина має змогу запропонувати свого кандидата. Для цього необхідно заповнити спеціальну аплікаційну форму на сайті Польського Інституту у Києві, вказати ім’я письменника, якого ви вважаєте гідним нагороди, та обґрунтувати свій вибір.

13 грудня на урочистій церемонії нагорождення оголосять ім’я володаря премії 2013. Лауреата чи лауреатку обирає журі, до складу якого входять представники української та польської спільноти. У цьому році це: директор Польського Інституту у Києві Ярослав Ґодун; літературознавець, професор Національного університету “Києво-Могилянська Академія” Віра Агеєва; публіцистка, керівник департаменту стипендій Національного центру культури у Варшаві Боґуміла Бердиховська; директор Інституту Книги у Кракові Ґжеґож Ґауден; директор видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” Іван Малкович; публіцист, редактор ТВі Віталій Портніков; письменниця, лауреатка премії Конрада 2011 Наталка Сняданко.

Окрім премії в 3000 євро від Польського Інституту у Києві, переможець чи переможниця отримує можливість піврічного стажування у Польщі в рамках стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща “Gaude Polonia”.

Лауреатами премії Джозефа-Конрада ставали Наталка Сняданко (2011), Сергій Жадан (2009), Тарас Прохасько (2007).  

Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського була заснована у 2007 році Польським Інститутом у Києві за партнерства Національного центру культури у Варшаві з метою підтримки молодих українських літераторів. Кожні два роки премія присуджується українському письменникові віком до 40 років. За аналогією з Нобелівською — не за конкретний літературний твір, а за послідовну реалізацію творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність послання.

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676