"Три дні у жовтні" закриють раніше

0 b7814_66e3a89c_XL Куратори та учасники виставки “Три дні у жовтні”, що присвячена двадцятиріччю подій жовтня 1993 року в Росії, поширили відкритий лист, у якому вони вимагають скасування рішення про дострокове закриття виставки.  

Виставка “Три дні у жовтні” відкрилася в музеї “Пресня” (Москва, філіал Державного музею сучасної історії Росії) 4 жовтня, і мала тривати до 30 листопада. Натомість у день відкриття її учасники з подивом дізналися, що вже 20 жовтня виставка має бути демонтована за наказом дирекції інституції. Як зазначено у відкритому листі, “це рішення, найбільш імовірно, стало наслідком розбіжностей у керівництві музею, що супроводжували весь період підготовки виставки. Попри те, що рішення про дострокове закриття виставки не було чітко аргументоване, є всі підстави вважати, що за ним приховується інтуїтивний страх перед “гострими темами”, підсвідоме бажання будь-яким чином позбавити музей хоч якогось життя, що виводь його зі звичного напівсонного стану периферії суспільної уваги”.

На думку кураторів “Трьох днів у жовтні”, ця виставка є спробою переосмислити момент, що заклав основи наявного в Росії політичного порядку, – жовтень 1993 року, коли відбулися збройні сутички між силами законодавчої та виконавчої гілок російської влади. Автори листа, серед яких Володимир Потапов та Ілля Будрайтскіс (спів-куратори виставки), художники Павло Грішин, Андрій Блажнов та інші закликали широкий загал відвідати виставку в останні дні її існування, а керівництво музею скасувати рішення про закриття "Трьох днів у жовтні", або озвучити причини, що спонукали до цього рішення.

За матеріалами: COLTA.RU


Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676