Осло запрошує милуватися скульптурами цілодобово

© Ekebergparken Facebook1235274 532444550157872 1548917734 n В Осло відкрився парк скульптур Екеберг із цілодобовим доступом. Серед робіт, представлених у парку, - твори Марини Абрамович, Джеймса Таррела, Дженні Хольцер, Луіз Буржуа, колекція бронзових скульптур Родена та Ренуара.

Парк скульптур площею 25 гектарів заснував норвезький колекціонер та філантроп Кристіан Рінгнес, на створення парку він витратив 31 мільйон фунтів. Його метою було створення музею під відкритим небом для всіх, а не лише для поціновувачів мистецтва.

Із 31 скульптури, наявних у парку, частину довелося придбати, а деякі були створені за замовленням Рінгнеса. У закинутому парку були прокладені пішохідні доріжки, установлені вказівні знаки, освітлення, прибрано сміття, відновлено паркові споруди.

Хоча спершу не всі мешканці Осло з радістю сприйняли звістку про втручання приватного капіталу в муніципальний парк ХІХ століття, проте з відкриттям експозиції жителі висловили задоволення безпосередньою близькістю стількох зразків модерного та сучасного мистецтва до центру міста.

Колекція скульптур у парку буде щорічно поповнюватися на одну або дві, поки їхня кількість не досягне 80, згідно з наміром засновника. Рінгнес висловив готовність до ймовірних нападів вандалів: фінансує утримання парку, установку сигналів тривоги та інфрачервоних датчиків. Також у планах – спорудження канатної дороги до нового музею Мунка, який має відкритися до 2019 року. Вхід до парку буде безкоштовним і, на думку фахівців, його відвідуватимуть до 500 тисяч людей на рік.

За матеріалами: theguardian.com

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676