Київ побачить Беднарського й послухає Оліву

© Grzegorz Celejewski/Agencja Gazetaz9092225QKrzysztof-Bednarski-ze-swoja-praca---Portret-total З 4 по 23 жовтня в Національній академії мистецтва та архітектури України проходитиме виставка творів Кшиштофа Беднарського “Привид бродить”. Експозиція буде зосереджуватися довкола розвитку скульптурних тем “Тотального портрета Карла Маркса” та “Групового портрета” упродовж 1978-2013 років.

Роботи Беднарського поєднують критику ідеології та критику поневоленого суспільства. Від початку своєї творчості він коментував скульптурами ситуацію в Польщі та будував метафори для суспільно-політичних поглядів. Маркс  у виконанні Беднарського підлягає постійній реінтерпретації залежно від культурного, суспільного і політичного середовища. Твори Беднарського ставлять питання про політичну відповідальність художника та виявляє критичну дистанцію  щодо мистецтва, однозначно політично ангажованого.

Куруватиме виставку легендарний критик сучасного мистецтва Акілле Боніто Оліва – автор терміну “трансавангард”, дослідник усіх значущих художників сучасності – від Франческо Клементе до Джефа Кунса, куратор 45-го Венеціанської бієнале.

3 жовтня (четвер) o 16.00 Акілле Боніто Оліва поділиться власним поглядом на розвиток сучасного мистецтва в лекції “Мистецтво після 2000” (Національний художній музей України), а 4-го жовтня прочитає доповідь “Мистецтво як форма опору” про творчість Кшиштофа Бернадського.

Детальнішу інформацію про виставку та супровідний лекторій можна отримати на сайті Польського інституту.

Джерело: Польський інститут у Києві

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676