Демонтовано пам'ятну дошку Юрію Шевельову

doshka 25 вересня міська рада Харкова відмінила рішення комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища про установку меморіальної дошки Юрію Шевельову. Цього ж дня троє невідомих чоловіків розбили пам’ятний знак сокирою і забрали уламки з собою.

За прийняття рішення стосовно демонтажу дошки проголосувало 65 депутатів, проти – 4. Міський голова Харкова Геннадій Кернес на сесії пояснив, що рішення про демонтаж приймалося на основі скарг мешканців будинку та заяви антифашистського комітету міста. “Він [Шевельов] проявив себе як спільник фашистів, і рішення про зняття пам’ятної дошки – це відновлення історичної правди для визволителів Харкова”, - сказав голова.

Нагадаємо, що Юрій  Шевельов – видатний мовознавець, літературознавець, професор Гарвардського, Колумбійського університетів, президент Української вільної академії наук у США, академік НАН України та лауреат Шевченківської премії. Окрім всього – почесний доктор Харківського національного університету ім. Василя Каразіна.

Під час німецької окупації публікував свої тексти в газеті “Нова Україна”. Саме це спонукало міську владу Харкова звернутися до СБУ з проханням дослідити діяльність Шевельова

За матеріалами:
Медіапорт, Радіо Свобода, city.kharkov.ua

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676