Учасниця Pussy Riot почала голодування

© lenta.rupic 1367055265 Учасниця феміністичної мистецької панк-групи Pussy Riot Надія Толоконнікова, що відбуває дворічний термін покарання у мордовській колонії, оголосила голодування. За словами активістки, чия заява була оприлюднена на сайті lenta.ru, її голодування було спричинено погрозами адміністрації колонії.

У зв’зку з цим Толоконнікова звернулася до слідчого комітету Російської Федерації. Як ідеться в заяві, 30 серпня заступник начальника колонії сказав їй: “Тобі вже точно ніколи не буде погано, тому що на тому світі погано не буває”. Крім того, за її словами, з того дня їй “почали надходити погрози від деяких засуджених, які вказували на те, що вони мають санкцію на фізичну розправу з боку адміністрації колонії”.

Голодування Толоконнікової також пов’язане з численними порушеннями в колонії. Так, за її словами, робочий день швачок складає 16-17 годин, а норми виробництва постійно збільшуються: якщо раніше норма передбачала 100 костюмів у день, то тепер – 150 штук. За словами активістки, всупереч трудовому кодексу про підвищення норм не було оголошено передчасно, до того ж, за їхнє невиконання засуджених піддають численним покаранням: наприклад, забороняють відвідувати туалет чи їсти власні продукти. Зарплатня Толоконнікової за червень 2013 року, за її словами, склала 29 рублів.

У листі Толоконнікова також розповіла, що адміністрація колонії заохочує покарання ув’язнених руками інших засуджених. “Режим у колонії справді влаштований так, що пригноблення волі людини, залякування її, перетворення на німого раба здійснюється руками інших засуджених, що займають пости майстрів бригад та старшин загонів, що отримують накази від начальства”, - йдеться в її листі. Тому, як зауважує Толоконнікова, засуджені бояться скаржитися на правопорушення в колонії.

У зв’язку з поганими умовами утримання, а також через погрозу вбивства Толоконнікова вимагає забезпечити їй захист. "У понеділок, 23 вересня, я оголошую голодування. Це крайній метод, але я абсолютно впевнена в тому, що це єдино можливий вихід для мене із ситуації, що склалась", - заявила активістка.

Нагадаємо, що Надія Толоконнікова була засуджена на два роки колонії в серпні 2012 року за виконання пісні “Богородице, Путіна прожени” у храмі Христа Спасителя. Дворічний термін також відбуває ще одна учасниця Pussy Riot Марія Альохіна. Третя активістка – Катерина Самуцевич – отримала два роки умовно.

За матеріалами: lenta.ru

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676