Букерівська премія без кордонів

© flickr.themanbookerprizes4975019968 e6be93b3d9 z З 2014 року на Букерівську премію можуть претендувати письменники всіх країн світу, що пишуть англійською мовою. Згідно з нинішнім регламентом, премію може отримати лише письменник, що представляє одну з країн Британської Співдружності націй, Ірландію чи Зімбабве.

"Ми стираємо географічні та державні кордони", - цитує ВВС голову фонду Букерівської премії Джонатана Тейлора. У зверненні фонду йдеться, що тепер лауреатом премії може стати  "будь-який автор, що пише англійською, незалежно від того, чи він із Чикаго, Шеффілда чи Шанхая”.

За словами керівників фонду, це рішення було непростим, а консультації з літераторами та видавцями тривали з 2011 року. Спершу організатори мали на меті запровадити окрему премію для письменників зі Сполучених Штатів Америки, утім, згодом вирішили, що це може зашкодити премії.

Скасування територіальних обмежень викликало бурхливу реакцію: хтось із письменників радо прийняв нововведення, інші поставилися до цього рішення скептично. Так, Антонія С’юзен Баєтт, що отримала премію 1990 року, вважає, що тепер буде неможливо кваліфіковано оцінити твори всіх номінантів: у суддів банально бракуватиме на це часу.

За матеріалами: ВВС, The Man Booker Prize

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676