Москва просить не бойкотувати бієнале

moscow biennale Кураторка 5-ї Московської бієнале сучасного мистецтва Катрін де Зегер звернулася до іноземних художників, стурбованих російськими гомофобними законами, з проханням не бойкотувати бієнале.

Як повідомляє The Art Newspaper, де Зегер вважає, що зараз не слід відмовлятися від поїздки в Росію. За її словами, організатори бієнале не висунули їй жодних вимог, які обмежували б задум виставки.

Де Зегер каже, що лише один-два художника – їхні імена вона не назвала – хотіли відмовитися від участі в бієнале, але вона вже їх переконала.

5-та Московська бієнале сучасного мистецтва відкриється 19 вересня, на виставці будуть представлені роботи художників з-понад 40 країн. Утім, її відвідувачі навряд побачать роботи, що критикуватимуть державну антигейську кампанію в Росії. “Я не дуже не вірю в провокацію. – сказала куратор. – Відкрито провокативне мистецтво – як фастфуд, спалахує і стрімко гасне. Я, звісно, вірю в активістський жест, в акціонізм, але трактую мистецтво інакше”.

Її заклик пролунав невдовзі після виступу Каспера Кьоніґа, куратора бієнале молодого мистецтва європейського мистецтва Manifesta 10, що відбудеться 2014 року в Ермітажі. Наприкінці минулого тижня на прес-конференції в Петербурзі він зауважив, що “Маніфеста” намагатиметься уникнути “дешевих провокацій”.

На петицію з закликом перенести бієнале в інше місто “Маніфеста” відповіла заявою, в якій висловлена стурбованість гомофобними законами, та разом з тим ідеться про те, що бієнале засноване на “діалозі з тими, чию точку зору ми не поділяємо”.

Нагадаємо, що  за інформацією Colta.ru 12 вересня у Москві поліція затримала художника, учасника спецпроекту бієнале, Євгена Мєдвєдєва.

За матеріалами: colta.ru, theartnewspaper.com, manifesta.org


Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676