Каспер Кьоніґ офіційно став куратором Маніфести

© baibakovartprojects.wordpress.comkasper-konig 15 серпня в Санкт-Петербурзі було підписано офіційний регламент взаємодії між бієнале молодого європейського мистецтва Manifesta 10 та Ермітажем, а також кураторський контракт із Каспером Кьоніґом. Інформація про призначення Каспера Кьоніґа та Емілі Джойс Еванс кураторами петербурзької Маніфести з`явилася в інтернеті ще в червні. Утім, офіційне оголошення затримувалося кілька місяців.

Професор Каспер Кьоніґ 12 років очолював музей Людвіга в Кельні, у 1985 році став керівником відділу мистецтва і громадського простору в Дюссельдорфській академії мистецтв, три роки працював професором Міської художньої школи у Франкфурті, а 1989 року був призначений її директором. У той же період став директором-засновником виставкового залу Portikus у Франкфурті-на-Майні.

Як куратор Кьоніґ організовував масштабні виставкові проекти: Westkunst на Кельнському ярмарку 1981 року, vonhieraus на Дюссельдорфському ярмарку 1984 року. У 2000 році він керував художнім проектом In-BetweenArchitecture, що супроводжував Всесвітню виставку в Ганновері.

"Manifesta" – бієнале, що провадить дослідження різних частин Європи, спираючись на їхню історію, самобутність, урбаністику, місцезнаходження, важливе для регіону комунікативне значення та здобуті знання. Маніфеста змінює свою локацію кожні два роки й має на меті сприяти зближенню Сходу та Заходу після падіння Берлінської стіни 1989 року, тож цьогорічне місце проведення – Санкт-Петербург - видається напрочуд прикметним. На думку президента Ради фонду Manifesta, усі антагонізми, притаманні цьому місту (за яким останнім часом закріпилося звання “консервативної столиці Росії”), відповідають дослідницькій концепції самої Маніфести, а проведення бієнале молодого мистецтва в такій інституції, як Ермітаж, є серйозним викликом для обох сторін.

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676