Цензура в "Арсеналі"

996894 10151588657433562_657497434_n Роботу Володимира Кузнєцова "Коліївщина: Страшний суд", яку він упродовж кількох днів готував до відкриття виставки "Велике і Величне" в Мистецькому Арсеналі, заборонили. Пізніше роботу взагалі знищили - замалювали чорною фарбою.

"Про заборону дізнався зі слів куратора Наталії Заболотної, коли прийшов доробляти роботу. На той час, як виявляється, робота була вже замальована. Можливо, ця ініціатива була від самої кураторки, яка перед приходом державної служби охорони президента вирішила закрити всі докази. Можливо, хтось натякнув, бо в процесі роботи, за кілька днів до інциденту, жодних скарг від куратора, крім вказівки не малювати відрізаних голів та певних персоналій, не було", - розповів Korydor'ові Володимир Кузнєцов. "Документального затвердження концепції не було, але напевно що була згода від головного куратора виставки. Я наголосив, що робота називатиметься "Коліївщина: Страшний Суд" та базуватиметься навколо цих класичних сюжетів з елементами теперішніх українських новин. Дав список фарб та матеріалів. Попередні роботи з циклу "Коліївщина" були виконані в Замку Уяздовському у Варшаві, в PinchukArtCentre", - зазначив художник.

Із власних джерел Korydor’ові стало відомо, що керівництво "Арсеналу" попросило усіх причетних до виставки не коментувати події аж до запланованого приїзду на територію музейного комплексу Віктора Януковича, який очікується опівдні 26 липня. Крім того, як повідомляють наші джерела, заступник генерального директора Олександр Соловйов, який до останнього відстоював роботу художника Кузнєцова перед керівництвом, написав заяву про звільнення. 

26 липня о 18.00 під стінами "Арсеналу" планується акція протесту "Зупинимо клерикалізацію України". У протестах планують взяти участь члени мистецької групи Р.Е.П, які від самого початку відмовилися брати участь у виставці "Велике і Величне".

Як повідомила Korydor'ові художниця Леся Хоменко, Олександр Соловйов свого часу запропонував учасникам Р.Е.П.у представити в "Арсеналі" свій проект "Патріотизм". Але вони у відповідь запропонували ряд нових ідей, додавши ескізи та опис проекту. "Але, оскільки на виставці "не можна критикувати церкву", навіть ці ескізи не пропустили в експозицію. Ми плануємо ці ідеї робіт розповсюдити по розсилці та через пресу завтра", - каже Хоменко.

Нагадаємо, відкриття виставки "Велике і Величне" відбудеться 26 липня о 18.30 за адресою Лаврська, 10-12 у "Мистецькому Арсеналі".

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676