Бергенська асамблея

© The Lumiere Brothers Center for Photography, Moscow.image 1_ З 31 серпня по 27 жовтня 2013 року в норвезькому місті Берген відбудеться перша трієнале проекту «Бергенська асамблея». Назва виставки – "Понеділок починається в суботу" - апелює до однойменної повісті братів Стругацьких 1964 року. Загалом же Бергенська асамблея буде присвячена "радянському досвідові" у якнайширшому значенні. У проекті буде задіяно роботи 45-ти авторів та художніх об'єднань. В рамках асамблеї до 1 вересня триватиме симпозіум, під час якого відвідувачі зможуть побувати на презентаціях дослідницьких проектів та взяти участь у дискусіях художників. 

Куратори проекту Катерина Дьоготь та Девід Ріфф мають на меті зіткнути нещодавнє минуле Росії з сьогоденням Норвегії – країни, в якій успішно втілена модель скандинавського соціалізму. Серед учасників Бергенської асамблеї – теоретики культури Кеті Чухров та Борис Гройс, словенська філософ Рената Салецл, марксист Бенедикт Сеймур. Художню складову представлятимуть Миксим Співаков і лауреат останньої премії Кандинського Дмитро Вєнков, проект Алекса Булдакова та Анастасії Потьомкіної "Лабораторія міської фауни", група "Что делать?". Також будуть представлені маловідомі роботи класика авангардної фотографії Олександра Родченка.

В асамблеї братимуть участь і представники з України: об`єднання "Група предметів", що займається урбаністикою, творчий дует Ади Рибачук і Володимира Мельниченка, відомий монументальною "Стіною пам`яті" на Байковому кладовищі в Києві. З більш детальною інформацією про "Понеділок починається в суботу" та повним переліком авторів можна ознайомитися тут.

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676