Відкриття Візій

© Артур Бондар145 25 травня (14.00) в галереї  "Лавра" відбудеться відкриття Міжнародного фестивалю візуальної культури "Візії". Глядачі побачать дев'ять фотовиставок з Канади, Польщі, Литви, Грузії, Чехії, Росії, Словенії та України, серед яких – світові імена та проекти-відкриття, документалістика, арт-фотографія, фотоінсталяції, експериментальне кіно та концептуальні проекти.

Головна тема цьогорічного фестивалю – архівація візуального в історичній та приватній пам’яті. У програмі "Візій" – роботи харківської групи "Шило" під назвою "Незакінчена дисертація Боба Михайлова", виставка польського художника Пйотра Збієрського "Білі слони", роботи чеського фотографа Павела Баньки з драматичними інтер'єрами колишніх концентраційних таборів, історія про місто дитинства переможця конкурсу "Фотограф року-2012" Артура Бондаря (Україна) тощо.

У рамках фестивалю "Візії" 27 травня Олексій Шинкаренко представляє репрезентативну добірку фотографій із серії "Білоруська фактографія", що функціонує як суб’єктивний архів фактів, подій та образів. У своїх роботах він досліджує тему "білоруського", переносячи її у ширше поле проблем – ідентичність, персональне у суспільному, особисте в масовому.

Медіа-арт програма фестивалю – це простір, створений в стінах історичного музею “Київська Фортеця”, де творчі пошуки художників утілені в оригінальні форми: відео-інсталяція, відео-арт, медіа-перформанс. Глядачі зможуть побачити інсталяції з Великобританії, Франції, Польщі, Росії, Естонії, Чилі, Італії, США та України. Спеціальний проект медіа-арт програми: медіа-перформанс "Nostalgia 2012" (Че Кевлін, Великобританія) з музичним супроводом групи Port Mone (Білорусь).

Серед інших заходів фестивалю – лекційна програма (лекції істориків, мистецтвознавців, теоретиків, культурологів, психоаналітиків, які з різних кутів зору розглядають проблему пам'яті сучасної людини і розповідають про сьогоднішню візуальну культуру). У день відкриття "Візій" почне працювати інфо-центр, де можна отримати всю необхідну інформацію про події Фестивалю, придбати каталог і зареєструватися на фестивальні заходи.

"Візії" триватимуть з 25 травня до 2 липня 2013 року.

Детальна програма фестивалю на сайті проекту. 

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676