Оккупай Людвіґ

© www. fidelio.huimage 10 травня понад 30 художників окупували музей Людвіґа (Будапешт), щоб висловитися за прозору і чесну культурну політику уряду Угорщини. Зокрема, учасники протесту виступили за прозорі вибори директора музею та автономію інституції від правлячої партії правого спрямування Фідес.
Нинішній директор музею Людвіґа, Барнабаш Бенчік, якого обрала фундація музею на посаду директора за значні досягнення в галузі культури, конкурує з представницею правлячої партії Юлією Фабені, яку хочуть призначити “згори”. Художники зайняли музей із плакатами "Форум - співпраця в царині сучасного мистецтва", "Звільніть Людвіґ" і "За професійну координацію".

Критика правого уряду з боку митців стосується культурної політики загалом, бо оновлена конституція Угорщини майже буквально прописує, що привілеї у фінансуванні надаватимуться проектам, які відображатимуть цінності християнсько-націоналістичної ідеології, а розподілом фінансових ресурсів займається консервативна структура – Угорська академія мистецтв (ММА), уповноважена розпоряджатися державними стипендіями, грантами, державними коштами на мистецькі проекти тощо.

Протесту художників передувало прийняття закону про нові повноваження Академії мистецтв, а також скандал із врученням найвагомішої премії Танчича в галузі журналістики, яку присудили телевізійнику Ференцу Санісло, котрий неодноразово озвучував антисемітські погляди і некоректно висловлювався про ромів Угорщини. Під тиском громадськості журналіст відмовився від премії. Також правлячою партією Фідес було усунуто з посади керівника державного угорського театру, якого змінив представник націоналістичної ідеології.

Художники запросили своїх колег з Європи і всього світу приєднатися до їхнього протесту. Вони закликали уряд скасувати закони, що надають особливого статусу MMA, і покінчити з "тотальним упливом вузьколобої ідеології" на угорське художнє життя.

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676