Академія протестує

akademia 19 квітня Харківська державна академія дизайну та мистецтв поширила інформацію про загрозу можливого приєднання цього навчального закладу до Харківського національного університету народного господарства. Про це заявив ректор ХДАДМ Віктор Даниленко. За його словами, на території академії почався несанкціонований збір підписів на підтримку об’єднання двох вишів, що викликало обурення студентів та викладачів. На позачергових зборах трудового колективу було прийняте одностайне рішення - не допустити злиття двох установ.

На конференції працівники академії ухвалили рішення: визнати неприпустимими дії щодо приєднання Харківської державної академії дизайну і мистецтв до будь-якого іншого навчального закладу, оскільки Харківська державна академія дизайну і мистецтв є базовим вищим навчальним закладом дизайнерського та мистецького спрямування України з чітко окресленими традиціями, де протягом 90-річної історії сформувалися особливості та специфіка сучасного освітнього закладу. Представники профспілки направили рішення колективу в Міносвіти, Харківську держобладміністрацію та Національну академію мистецтв України. 

Як зазначено в рішенні зборів, європейська практика підтверджує (подібні навчальні заклади Польщі, Угорщини, Чехії, Німеччини, Франції, Іспанії, Великобританії тощо), що мистецькі академії є автономними, і тільки за цієї умови здатні здійснювати підготовку фахівців галузі «Мистецтво», яка потребує особливої методики з підготовки творчої особистості.

Для інформування спільноти про останні новини довкола можливого злиття вишів активісти академії створили сторінку на Фейсбуці, де публікується актуальна інформація.

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676