Самоврядування: культурна революція vs еволюція

© perjovschi.rodanprDan Perjovschi. Good News, Bad News, No News. Одеська бієнале сучасного мистецтва запрошує взяти участь у проекті "Самоврядування: культурна революція vs еволюція", що триватиме з 28 серпня до 30 вересня 2013 року. "Самоврядування: культурна революція vs еволюція" стане основним проектом у програмі III Одеської бієнале сучасного мистецтва (28 серпня – 31 жовтня 2013 року), організатором якої є Музей сучасного мистецтва Одеси. Презентація проекту здійснюватиметься на виставкових майданчиках кількох одеських музеїв і галерей. Також планується проведення конференцій, круглих столів, панельних дискусій, освітньої програми. Співкуратори проекту: Михайло Рашковецький і Мирослав Кульчицький.

Організатори пропонують учасникам і учасницям проекту представити результати дослідження суперечностей, які виникають між свободою (особистості, малих соціальних груп, великих спільнот, глобального суспільства) і обов’язковими обмеженнями свободи, що з’являються при будь-яких формах управління, зокрема при різних видах самоврядування. Також організатори сподіваються на пропозиції способів вирішення (або "зняття") таких протиріч.

У зв’язку з очевидними та численними симптомами "хвороб", які переживають системи самоврядування сучасного капіталізму, організатори пропонують розглянути такі питання:

1. Чи є ці симптоми тимчасовими порушеннями? Чи зможе капіталізм у нинішній глобалістській фазі згладити або вирішити в тій чи тій формі нетерпимі протиріччя свого розвитку? Якщо зможе, то яким чином?
2. Якщо ж вироблені капіталізмом способи самоврядування перебувають у ситуації системної кризи, чи можливі не утопічні альтернативи? Які?
3. У результаті типологічно подібної кризи з катастрофічними наслідками в початковий період глобального капіталізму ("імперіалізму") ​​в низці держав Центральної та Східної Європи відбулися революції, які призвели до такої форми громадського самоврядування, як тоталітарні політичні режими. Чи не стане "глобальний тріумф" ідей "прямої демократії" інваріантом тоталітаризму? Чи можливі нині революції з іншим результатом?

Результати досліджень організатори пропонують репрезентувати не у формі прямих політичних акцій або економічних, соціологічних, психологічних дискурсів, а як художні рефлексії. Художня рефлексія щодо запропонованої проблематики може бути реалізованою у будь-якій модальності (зокрема, документальній, маніфестній, акціоністській), але в просторі мистецтва. Водночас організатори виходять із принципу суб'єктивності, коли мистецтво не може не бути упередженим в ідеологічному й політичному планах.

Наразі Одеса є звичайним обласним центром периферійної держави, містом, де немає розвиненої мережі інституцій сучасного мистецтва і системних контактів з такими інституціями. В Одесі немає "екзотики", яка робила споживацько привабливим мистецтво багатьох інших країн так званого "третього світу", тут немає арт-ринку, немає "прогресивних губернаторів" або олігархів, що підтримують сучасне мистецтво. З цього погляду Одеса представляється оптимальним місцем для щирих опонентів комерціалізації та інших симптомів "суспільства споживання" у сучасному світовому мистецькому процесі. З другого боку, Одеса – це не безлика точка на мапі світової культури, а місто, що зобов'язане своєю всесвітньою славою мистецтву й революції.

Через вказані причини організатори проекту поки не мають бюджету, що цілком забезпечив би фінансування проїзду, проживання та виробництва робіт потенційних учасників і учасниць проекту. Організатори пропонують розглядати сам процес підготовки проекту (зокрема, віртуальні обговорення, дискусії, ділове листування) в якості твору мистецтва, що зачіпає проблематику добровільного самообмеження чи свободи як жагучого прагнення до практичного втілення усвідомленої необхідності. Однак сподіваються на залучення мінімально необхідних фінансових ресурсів для реалізації проекту в міру надходження конкретних пропозицій від охочих взяти участь у проекті.

Пропозиції щодо участі в проекті приймаються до 1 квітня 2013 року на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (обов’язково вказується тема "Самоврядування"). Заявка повинна вміщувати:
- текстовий документ із CV і контактами: e-mail, телефон, веб-сайт (якщо є);
- текстовий документ із концепцією та описом надісланих робіт чи проекту (не більше ніж 4 тис. знаків);
- фотографії робіт (чи ескізів робіт) у форматі jpg (до 1 Мб) із зазначенням назви, розміру, техніки та року створення (для готових робіт) у назві файлу;
- якщо необхідно представити відео (відео-документацію), просимо викладати матеріали на відео-хостинг і надіслати посилання на матеріал чи плейлист.

Вибір пропозицій здійснюватиметься за такими критеріями: відповідність пропозиції проблематиці, що викладена в концепції проекту; художній рівень та інноваційність запропонованих робіт чи проектів; реалістичне розуміння реалізації робіт чи проектів, зокрема проблем виробництва та транспортування (можливе обговорення).

Надсилаючи заявку, автор(ка) чи колектив авторів тим самим дають згоду на її оприлюднення незалежно від кураторського вибору. Результати будуть оголошені не пізніше ніж 15 квітня 2013 року.

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676