"Контрабанда" Ясі Хоменко та Гамлета Зіньківського

© GamletkontraWithout Words, 2013, suitcase-book. 23 лютого в проектному просторі "Захенти" у Варшаві відкрилася виставка "Контрабанда" Ясі Хоменко та Гамлета Зіньківського. Виставка презентує двох різних митців, яких поєднує любов до створення історій у малюнках. 

Ідея мистецтва як контрабанди та художників як контрабандистів виникла з їхнього досвіду проведення міжнародних проектів, де вони були європейськими художниками, але мали певні обмеження щодо географії поїздок і перевезення вантажів (зокрема, художніх робіт). Як каже Гамлет, роботу для виставки в іншій країні простіше створити вже на місці майбутньої події чи довезти в особистому багажі, щоб уникнути жаху перевезення вантажу через кордон і митних формальностей.

У представленій серії кольорових малюнків Яся Хоменко розкриває тему контрабанди майже буквально: зображені фрагментовані життєві ситуації та обраний стандартний формат A4 роблять їх схожими на блокнотні замальовки. Основною темою цього візуального наративу є подорожі. Процес подорожі зображений із особливим акцентом на моменті, де мандрівник з "неправильного" боку кордону зазвичай сприймається як потенційний контрабандист. Одна з найвідоміших молодих дизайнерок в Україні, Хоменко показує також колекцію костюмів-об'єктів і фотодокументацію подорожі цієї "контрабанди" з Києва до Варшави.

Гамлет для виставки створив чорно-білі настінні композації: образи, "незаконно" перевезені через кордон в уяві художника і згодом відтворені на стінах галереї, супроводжуються текстом. Як пристрасний колекціонер старожитностей і прихованих у них історій, Гамлет використовує знайдені об'єкти чи фотографії для створення колажів, поєднуючи їх із малюнками. На виставці представлено кілька спеціально створених робіт, привезених Гамлетом як "художня контрабанда" у старій валізі потягом Харків-Варшава.

У Польщі, як і в решті постсоціалістичних країн, багато митців ще пам’ятають власні політично й економічно зумовлені акти художньої контрабанди. В іронічний і метафоричний спосіб виставка також рефлексує над становищем сучасного художника. Виставка триватиме до 21 квітня 2013 року. Кураторка виставки – Магда Кардаш.

За матеріалами zacheta.art.pl.
Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676