Міжнародна кампанія солідарності музеїв

© CultureshutdownMona-Lisa-Erased Триває інформаційно-просвітницька кампанія, що прагне привернути увагу громадськості до тяжкого становища музеїв у Боснії і Герцеговині. У жовтні минулого року через брак фінансування і відсутність підтримки держави в Сараєво закрився Національний музей Боснії і Герцеговини. Закриття загрожує іще шести боснійським культурним інституціям, зокрема Національній художній галереї та Національній університетській бібліотеці, де зберігаються безліч цінних творів мистецтва та об'єктів культурної спадщини.

Міжнародна платформа Cultureshutdown, що об'єднує наукову та мистецьку спільноти різних країн, закликає музеї всього світу виявити солідарність із музеями Боснії і Герцеговини. Для цього пропонують 1 березня заклеїти навхрест жовтою стрічкою один або кілька експонатів, сфотографувати та надіслати світлину ініціаторці кампанії Азре Акшам, яка народилася в Сараєво і викладає образотворче мистецтво в Массачусетському технологічному інституті. У День солідарності музеїв, 4 березня, фотографії будуть опубліковані на сайті платформи Cultureshutdown. Організатори кампанії також пропонують її учасникам розмістити світлини "перекреслених" експонатів на своїх сайтах.

Кампанію вже підтримав Міжнародний Комітет Музеїв і Колекцій Сучасного Мистецтва (CIMAM), а також більше 40 музеїв, галерей і університетів Боснії і Герцеговини, Австрії, Німеччини, США, Великобританії, Хорватії, Македонії, Нідерландів, Польщі, Данії, Швейцарії, Італії, Румунії, Португалії, Іспанії, Угорщини, Словенії, Австралії, Катару, Фінляндії, Сінгапуру, Швеції, Болгарії та Росії.

За матеріалами colta.ru.

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (user). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp/sessions_php54) in /sata1/home/users/cca/www/old.korydor.in.ua/libraries/joomla/session/session.php on line 676