Статті

У Донецьку захопили "Ізоляцію"

544986 441315419235149 387730486 n 9 червня вранці в Донецьку була захоплена культурна інституція "Ізоляція". Озброєні представники так званої ДНР вторглися на територію колишнього заводу ізоляційних матеріалів, на якій розміщується міжнародний благодійний фонд "Ізоляція. Платформа культурних ініціатив". Незадовго до вторгнення фонд тимчасово припинив свою діяльність.

Як розповіла в своєму коментарі KORYDOR’у Олеся Болот, менеджерка з комунікацій "Ізоляції", 9 червня о 9 ранку 12-13 озброєних людей увірвалися на територію культурного центру. "Вони зібрали всіх співробітників в одному приміщенні і наказали здати телефони. Керував "операцією" такий собі Роман Лягін, представник ДНР. Ці озброєні люди принесли якийсь документ, який мав би засвідчити, що ми передаємо їм в користування наші приміщення. Але ніхто цього паперу, звісно, не підписав. Тоді Лягін наказав усім залишити територію", - розповіла Олеся Болот.

Як каже Болот, на даний момент колектив "Ізоляції" чекає на подальшу інформацію про те, коли вони зможуть описати та перевезти звідти мистецькі об’єкти в безпечне місце. Усі куратори та співробітники культурного центру залишили територію, частина з них приїхала до Києва. На момент захоплення ніяких масових заходів та виставкових проектів не проводилося.

"Ніхто не знає, що буде з майном фонду та мистецькими об’єктами і скільки триватиме захоплення центру. Ми навіть не можемо забрати звідти власні речі. Ми сподіваємося на активну участь політиків та громадських діячів у вирішенні цього питання", - говорить Олеся Болот.

За словами представника ДНР Романа Лягіна, наявні приміщення заводу ізоляційних матеріалів будуть використовуватися для зберігання і сортування гуманітарної допомоги, а також для здійснення адміністративних робіт ДНР. Крім того, Лягін висловив зацікавленість у використанні бомбосховища, розташованого на території заводу.

Від початку активних дій АТО вперше захоплений великий культурний центр, який не приховував своєї проукраїнської громадянської позиції. На питання KORYDOR’a чи були якісь попередження з боку терористів раніше, Олеся Болот нагадала, що у травні, коли в Донецьку захопили телебачення, представники ДНР розповідали в своїх ефірах, що донеччанам варто звернути увагу на "Ізоляцію". Вони попереджали глядачів: "Треба думати, куди ходять ваші діти!".

Нагадаємо, що в квітні 2013 року приміщення "Ізоляції" атакувало близько сотні централізовано привезених людей - казаків, молодих людей спортивної зовнішності - представників на той час громадської організації "Донецкая республика" з плакатами "Остановим арабскую весну" та "Интрнет - не место для революций!". 

МБФ "Ізоляція" просить широкої і масштабної інформаційної підтримки журналістів, культурних і політичних діячів, громадських активістів.

ІЗОЛЯЦІЯ — це неприбутковий недержавний фонд, відкритий у 2010 році, і розташований в Донецьку (Україна) на території колишнього заводу з виробництва ізоляційних матеріалів.