Статті

100% - лише початок

korydor data 7 вересня фінішував стоденний марафон – кампанія зі збору коштів на підтримку журналу Korydor. Кожен охочий мав можливість підтримати видання, переказавши свій внесок через банківську систему на сторінці “Спільнокошту”. 

Korydor став першим ЗМІ в Україні, що звернувся до краудфандингу та успішно реалізував свій проект.

На початку спільнокошту журнал Korydor оголосив, що збирається залучити для створення гонорарного фонду на 2013-2014 р. 40000 грн. В результаті у фінансуванні Korydor’a взяло участь понад 200 осіб – представники мистецької спільноти, журналісти, науковці-генетики та мікробіологи, ІТ-спеціалісти, студенти, співробітники музеїв та культурних центрів, фахівці з піар-агенцій, перекладачі, редактори, а також усі небайдужі до розвитку незалежних ЗМІ в Україні.

Через офіційну систему “Спільнокошту” було зібрано 116% від заявленої суми – 46535 грн. Також в останні дні кампанії до збору коштів долучилися закордонні доброчинці та учасники Одеської бієнале, тож гонорарний фонд журналу Korydor додатково поповнився готівкою в розмірі  2435 грн.

Згідно з угодою, Korydor відшкодовує 5% від зібраної через сайт “Спільнокошту” суми ГО “Ґараж Ґенґ” та банківській системі. Таким чином, після всіх необхідних відрахувань гонорарний фонд журналу на 2013-2014 рр. складатиме 46643 грн.

Під час спільнокошту онлайн-журнал Korydor заручився підтримкою друзів та партнерів, які надали цілу низку різноманітних винагород для доброчинців. Серед тих, хто допоміг заохотити спільноту до колективного фінансування журналу – видавництва “Родовід”, “Комора”, "Дух і Літера", “Фоліо”, “К.І.С”, Національний центр Олександра Довженка, інтернет-магазин “Предмет”, арт-журнал “Azh”, кінофестиваль “Молодість”, фестиваль “Гогольфест”, “Культурний проект”, а також художники Тіберій Сільваші, Стас Силантьєв, Олександр Бурлака, арт-група Dis/Order, художниці Аліна Якубенко, Тетяна Горюшина та Тетяна Чорна, фотограф Костянтин Стрілець, культуролог Анна Погрібна, письменники Андрій Бондар та Катерина Бабкіна.

Korydor дякує кожному, хто долучився до проекту та забезпечив його майбутній розвиток. Про витрати й підсумки роботи журнал регулярно звітуватиме перед спільнотою на сайті та на сторінках соціальних мереж. Незабаром на спеціальній сторінці сайту з'являться імена всіх доброчинців, хто долучився до підтримки журналу.
 
“100% - це лише початок” – таким девізом онлайн-журнал Korydor закликає усіх небайдужих та охочих і надалі підтримувати ресурс коштами через систему PayPal. Свої внески також завжди можна приносити особисто в офіс редакції (див. сторінку “Контакти”).